"dobreprogramy" na Wikipedii - co poprawić w artykule?

Edytując dziś (już po raz kolejny) w Wikipedii hasło dobreprogramy.pl i (między innymi) dodając informację o tegorocznym Zlocie zauważyłem, że jak na tak duży portal to hasło jest dość skromne. Wśród czytelników DP na pewno znajdą się redaktorzy Wikipedii, myślę, że warto poprawić ten artykuł.

Piszcie od razu w Wikipedii, jeśli dokładnie wiecie co trzeba tam dodać, albo tu, jeśli chcecie podyskutować i przemyśleć, co tam powinno być, co tam, według Was, powinno się znaleźć.

Uważam, że wpis trzeba poprawić, co o tym myślicie?

Ale co tam jeszcze dodawać? To nie Facebook, żeby się rozpisywać o całej genezie powstania.

Brakuje moim zdaniem loga lub zdjęcia strony głównej, i to wszystko

może coś więcej o blogach, które jakby nie patrzeć są teraz ważnym elementem portalu?

W charakterystyce brakuje ważnej info, że w tematyce publikacji i propozycji programów, Dobreprogramy, to największy portal, gdzie można znaleźć najwięcej opinii i komentarzy użytkowników.

A co. Nie można być za skromnym. Więcej ludzi trafi do DP po argumencie, że czegoś o programach na DP dowiedzą się więcej…

 

Fakt, że nowych Dobrychprogramów jest za mało w grafice Google. Jakby ich nie było. Brak zdjęć choćby głównej strony DP w Wikipedii, jest słusznym postulatem. Jak to teraz wygląda w obrazach Google?

https://www.google.pl/search?q=dobreprogramy&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aYFsU6K_M4Gv7Abs-IHYCw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=763&bih=479

Część screenshotów to oszukańczy portal podszywający się pod DP, a jeden jest z przedostatniej wersji portalu :slight_smile:

 

Screenshota głównej na WIkipedii nie ma i nie będzie, bo ktoś ma prawa autorskie do layoutu i raczej nie udostępni go na wolnej licencji (zezwalającej na ponowne wykorzystanie np. na prywatnej stronie).

Screenshoty odpadają z powodów licencyjnych, ale jak ktoś z redakcji zrobiłby np. zdjęcie siedziby firmy i wgrał na commons na licencji CC BY-SA 2.0 albo podobnej, to można by wykorzystać.

Mi jednak głównie chodziło o treść, o aktualność wpisu. Ostatnio trochę go przeredagowałem, ale nadal jest jakiś taki nieencyklopedyczny.

Dobrym pomysłem jest wspomnienie o blogach tak jak proponuje zomo_prl.

Tu trzeba by dysponować odpowiednim źródłem mówiącym o wielkości portalu, z porównaniem do wszystkich innych, bez tego takiego wpisu nie da się zamieścić (źródła!), a jeśli chodzi o największą ilość opinii i komentarzy, to jest to raczej niemierzalne, więc co najwyżej można pisać o dużej ilości, z tym, że też potrzebne byłyby dobre źródła.

Jest obrazek na obrazach google i kliknięty przekierowuje do dzisiejszej głównej. Właśnie sprawdziłem. http://prntscr.com/3hp8hh

 

To drugie zagadnienie, to można wrzucić średnią, czyli średnią wpisów pod dziesięcioma najpopularniejszymi programami, czy aktualnymi newsami. Ludziom ta wiedza jest potrzebna (opinie i komentarze użytkowników). To użytkownicy portalu tworzą go, wyrażając swoje poglądy i wiedzę w milionach postów; tworzą tematykę i odnoszą się do obszernej propozycji programowej.

 

Właśnie wyskoczyła mi miniaturka. :slight_smile:

 

świat, który zwiedza

do gwiazd zmierza

człowiek w komputerze

Info na temat blog jak najbardziej na +

Info na temat HotZlot też + choć ten to zasługuje na osobny artykuł. :stuck_out_tongue: