Dobreprogramy - niedziałające poprawnie powiększanie obrazków

błędy
portal

(tdream) #1

Witam. Dziś zauważyłem dziwną rzecz. Otóż przy próbie powiększenia obrazków w artykułach na DP mam takie oto artefakty

Problem jest na najnowszym chromie jak i internet explorer.

(freshmeat) #2

Zgłoś to jako buga w odpowiednim dziale.

(krystian3w) #3

OK, to przeniosę do działu “błędów, pomysłów, sugestii”.

Przeniesione.

(krystian3w) #4

Podrzucam artykuł w jakim nie działa dla szybszego debugowania błędu we wtorek:

(tdream) #5

Dzieki.

(07-03-2018) #6

Nom.

Strona normalnie się ładuje, ale jak klikne w jakiś element galerii:

(cyngiel 1) #7

Mam to samo, oprócz tego, że nie ukrywa się pasek, to powiększenie zdjęć jest całkowicie zbugowane.
Wersja przeglądarki desktopowa najnowszy Chrome 64 bity i Firefox 32 bity - Windows 7 HP 64 bit. SP1

:sob:

(lordjahu) #8

U mnie to samo, właśnie miałem zakładać o tym temat ale ktoś mnie ubiegł - Chrome 65.0.3325.181.

(szpon5) #9

Potwierdzam błąd, mam najnowszego Google Chrome. I oprócz tego błędu w powiększaniu zdjęć (galeria obojętnie jakiego programu), to jeszcze na stronie głównej nie da się zamknąć komunikatu o ciasteczkach, przycisk X nie reaguje.

(krystian3w) #11

To jakbyś klikał(-a) w przycisk ukryty za szybą, w tym przypadku szybą jest zbugowana nawigacja (Górna belka ciągle widoczna).

Wyczyściłem cookies w IE11 / Edge 16 i skojarzyłem o co chodzi. :x: raczej nie wymaga dodatkowej naprawy i zacznie działać po naprawie nawigacji - po ręcznym obniżeniu nawigacji CSS-em (da się w IE11 / Edge 16) zamyka komunikat.

(Zenon Czarodziej) #12

Po naciśnięciu zdjęcia w opisie programu wyświetla się pod tekstem Bez%C2%A0tytu%C5%82u nawet na czystym internet explorerze

(RikoDEV) #16

Ta ramka nie powinna się wyświetlać, obraz wyświetla się za contentem strony.

dp

Firefox 60

(matc) #18

Nie wiem co się dzieje, ale przez ostatnie dni funkcjonalność portalu “świruje”. Widziałem w niektórych komentarzach, że użytkownicy także to zgłaszają, jednak nie było widać jakiegoś większego tym zainteresowania, zatem melduję tutaj.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki, ciasteczek itd. nie ma możliwości zamknięcia powiadomienia o cookies, przycisk zamknięcia jakby nachodził na opcje logowania i rejestracji portalu.
02%20(01)

Jeśli chodzi zaś o podgląd obrazów zamieszczonych w artykułach na portalu, próba otwarcia jakiegokolwiek kończy się załadowaniem jego w tle i nachodzeniem na resztę treści.
02%20(02)02%20(03)

(Radek68) #19

Scaliłem kilka wątków o tym samym błędzie w jeden, jak widać coś jest “na rzeczy”, skoro tylu użytkowników o tym pisze. Sam zresztą też to widzę (te błędy na DP).
@lisek @narandill @tomekb

(krystian3w) #20

Chyba usuwali zbędne skrypty i reklamy od 3-5 dostawców i przy okazji szablon strony stał się nieaktualny.

Pytanie ile osób opuściło przez to DP na dobre lub przynajmniej przez kilka tygodni już nie wejdzie.

(narandill) #21

Hej, bug został poprawiony, dzięki za zgłoszenie :slight_smile: