Dobreprogramy.pl w wersji dla komputerów na urządzeniu mobilnym

Cześć,

szukam, szukam i nie mogę znaleźć, więc “zapytowywuję”. Czy istnieje możliwość zmuszenia strony dobreprogramy.pl (albo urządzeń z androidem i przeglądarką Chrome) aby domyślnie uruchamiała się na urządzeniach mobilnych w wersji “dla komputerów”. Jeśli tak, to w jaki sposób?

Zazwyczaj wystarczy w ustawieniach przeglądarki, przełączyć user-agent z mobilnego na desktop.

Ale to pewnie sprawi, że wszystkie strony będą uruchamiane w pełnym trybie?

W zdecydowanej mierze.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że powstanie choćby jakieś cookie. które będzie zapamiętywało wybór użytkownika.

Na dole strony jest przełącznik wersji desktop/mobile :wink:

Oczywiście, wybór jednak nie jest zapamiętywany i przy każdym włączeniu przeglądarki trzeba robić to ponownie :slight_smile:

No nie wiem jak to działa u Was, ale u mnie:

 

  • Opera na Androida zapamiętała ustawienie po wyjściu z przeglądarki. Po ponownym uruchomieniu mam wersję pełną.

 

  • Firefox na PC po zmianie na mobilną i zamknięciu przeglądarki też. Po ponownym uruchomieniu jak wpisałem dobreprogramy to mi się otworzyło w wersji mobilnej.

 

EDIT:

 

To działa tylko wtedy, kiedy wpiszę z paska. Po kliknięciu z zakładki wszystko wraca do normy…

Jeśli korzystasz z Google Chrome dla to możesz zaznaczyć opcję wersji strony dla komputerów

 

U mnie na PC Firefox 35.0 nie zapamiętuje wybranej wersji w żaden sposób.

 

 

W przypadku niektórych stron to działa, ale nie z dobreprogramy.pl, tutaj trzeba skorzystać z przełączania na dole strony.

Poza tym ta opcja nie jest zapamiętywana, tylko trzeba ją wybierać za każdym razem.

 

 


Problem w pewnym sensie rozwiązany

 

Zainstalowałem w smartfonie Dolphin Browser, który to zapamiętuje strony, dla których włączyło się tryb Desktop, czyli pełną wersję niemobilną :slight_smile: