Dobry bezprzewodowy internet do gier

Byłbym bardzo wdzięczny za poradzenie, jaki Internet bezprzewodowy jest dobry do gier (konkretnie FPS) o ile takowy istnieje :oops: Abonament do 70zł,bez limitów przesyłu danych, najlepiej dostępny ogólnie w całym kraju (mieszkam na obrzeżach małego miasta :smiley: ) i jaki sprzęt do niego? Ewentualnie może zainteresowałaby mnie neostrada, ale nie wiem jak wygląda w niej ping i czy nie ma jakiś ograniczeń.

Neo jest w miarę dobra, pingi są różne, ale zależy jeszcze o jakich FPS-ach mówisz, jeśli CS, to do 100, przy innych jest różnie :wink: TP nie nałożyło z tego co się orientuję limitów na wysyłane i odbierane dane, jak to się ma np. w Orange Freedom czy blueconnect od Ery albo Play-owym internecie mobilnym.

Z tego co czytam wnioskuję, że sam nie wiesz, czego chcesz. Ty chcesz bezprzewodowy internet typu iPlus, czy kablową Neostradę? A może ci chodzi o Neostradę z routerem WiFi? Jeśli tak, to nie powinno być problemu. DNSy tepsy mają niskie pingi i w polskich realiach działają lepiej niż openDNS czy DNSy od Googla.

pingi w grach zależą przede wszystkim od serwera z którym się łączysz (dystans i jakość łącz pomiędzy twoim kompem a danym serwerem), w mniejszym stopniu od dostawy.

czasem jest tak, ze spokojnie mozna pocinać na bezprzewodowym PLAYu, a czasem i na neostradzie są lagi…

Chyba sam nie wiesz o czym piszesz. Jak będziesz już wiedział to napisz.

Człowieku… Co Ty piszesz… Ty to widzisz ?

Ja w tym sensu nie widzę…

Jeśli chodzi Ci o to, czy lepszy jest internet przez kabel czy bezprzewodowy, to zależy do tego, w jakim jesteś miejscu. Bezprzewodowy czasami może zawodzić, kablowy robi to bardzo rzadko, a na pewno rzadziej niż WiFi :wink:

Ja mam internet radiowy i moje pingi wynoszą 1-2ms do bramy i 20-30ms do www i to w godzinach szczytu.

Jak widać specjalnej różnicy nie ma kabel/wi-fi.

Jeśli kolega mieszka na obrzeżach małego miasta (jak sam pisze) to niech lepiej zapomni o 3G i sensownej prędkości w sieci komórkowej, koszty też niskie nie są.

Lepiej niech rozejrzy się za jakimś lokalnym dostawcą (radiowym) w ostateczności Netia na linii TP (byle nie neostrada - drogo,drogo i jeszcze raz drogo).

W większości przypadków koszty radiówki nie przekraczają 45zł za 1,5 Mbit/s a jeśli klient posiada własny sprzęt (max. 110zł za zestaw full wypas :D) to najczęściej dostawca godzi się na umowę bezterminową - to ważne bo w tym roku ceny mają trochę spaść.

Niejednokrotnie zdarza się też że jakość internetu radiowego jest lepsza niż kablowego.

Dzieje się tak dlatego że ISP nie korzystają z zasyfionych łącz telefonicznych lecz przyłączeni są operatorskim łączem światłowodowym.

Jeszcze nie widziałem aby któryś z komercyjnych dostawców był w stanie coś podobnego zaoferować.