Dobry,darmowy antywirus

(Kamilziom33) #1

Jakiego antywira polecacie? Głównie zależy mi aby nie mulił systemu, sprawnie wyszukiwał i usuwał większość wirusów.

(Adam Zyza) #2

Ja polecę od siebie AVG Anti-Virus Free.

Skaner działa szybko i wykrywa wiele niebezpieczeństw. Ma wbudowanego Antywirusa, Anty-Spyware, skaner poczty, link skaner, oraz ochronę rezydentną.

Mój sprzęt jest dosyć stary (AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM 400Mhz,120GB dysku i karta 6600GT/256)a windows uruchamia się bardzo szybko.

P.S. Odradzam AVIRE. Nadal są problemy z automatycznymi aktualizacjami, i baaardzo zamulał mi kompa podczas startu systemu.

(stanek.94) #3

LOL Skąd te dane? Avira jest lepsza niż avg. Ma to wszystko co AVG i jest szybsza i nie muli, i wcale nie zwalnia włączania kompa.

I był już taki podobny temat lekki-dobry-antywirus-t391553.html

(Tomj) #4

ja osobiście od roku używam Comodo internet security .pl całą paczkę i mam święty spokój i nie zamienię go na nic innego!! polecam

mam go zainstalowanego na dwóch kompach działa super (dane kompów) pod spodem ,u mnie nie muli nic! !!

(michalj82) #5

Ja polecam avasta.

(stanek.94) #6

Na drugim komputerze też mam COMODO. Też bardzo dobry tylko że cięższy

(suchmen) #7

Polecam comodo is bo prócz antywirusa posiada też zaporę oraz ważny składnik-defense+, który broni przed zmianami w plikach i bada działające aplikacje pod kątem zachowania-dodatkowo wspomaga ochronę przeciw całemu malware. Antywirus jest na 4+ bo zawsze może się trafić coś, czego nic z darmówek nie rozpozna albo większość z nich ale firewall i defense+ na 6tkę bo jak się ustawi odpowiednio, to naprawdę jest w porządku. Moim zdaniem najważniejsza jest zapora i ten dodatkowy defense+ a antywirus to byle był standardowy i trochę wiedzy a ochronisz się w większości przypadków.

(Kamilziom33) #8

Dziękuje za odpowiedzi. Zastanowię się jeszcze nad tym :smiley:

(Sebastianchrzan) #9

Z mojej strony polecam AVirę jest bardzo lekka i skuteczna a co do reklamy jest darmowy brogram do jej usunięcia ,a jeśli wolisz coś PL to AVast również lekki i skuteczność dobra.AVG odradzam ma średnią skuteczność,lubi przymulić i nie ma ochrony stron internetowych

(suchmen) #10

I tak stron internetowych nie trzeba aż tak ochraniać, bo jak znajdzie się wirus a przeglądarka zapisuje cache na dysku to zwykły strażnik i tak to wyłapie jak nie na stronie to na dysku właśnie i zaalarmuje (chociaż są czasem takie skrypty co same się na stronie zaaplikują i wtedy jest problem ale raczej rzadsze przypadki)

(Bizz1992) #11

Ja polacam Avast zarejstruj się i otrzymasz darmowy klucz bodajże na rok. :smiley:

http://www.avast.com/pl-pl/index

(krzysiekx) #12

mówisz jakby wykrywalność antywirusów była 100-procentowa a tak nie jest.

Z dobrych darmowych antywirusów: Avast, Avira, Comodo, MSE

(Icepwoered4fun) #13

Ja Polecam Avasta

Szybki nie zamula komputera mało zajmuje :slight_smile:

(suchmen) #14

Krzysiek a co ma wykrywalność antywirusów tutaj? Przecież strażnik web bazuje na tej samej bazie wykrywalności w danym programie antywirusowym co strażnik rezydentny. Jeśli strażnik web nie wykryje to i antywirus nie wykryje. Strażnik web jest tylko po to aby zablokować wirusa przed wtargnięciem na komputer ale samo wtargnięcie na kompa jeszcze nic takiego nie robi bo antywirus w momencie zapisu wirusa na dysk też się odezwie więc po co ochrona web? W przypadku prób zmian jakie dany wirus/skrypt chce wprowadzić poprzez przeglądarkę to współczesne antywirusy mają jeszcze moduł ochronny rejestru/ważnych plików

(Joaneczka 85) #15

ja osobiście chwalę sobie Filemedic...to polski produkt ale jak dla mnie bardzo dobry..komp chodzi jakby nie miał antywirusa a system jest chroniony

(mateusz6639) #16

(Modeska Pl) #17

Do domowych zastosowań w 100% avast wystarczy. Lekki szybki i nie muli komputera. Skuteczność na przyzwoitym poziomie.

(stanek.94) #18

Chyba sobie żartujesz.

Poza tym widzieliscie date pierwszego postu?

(Tom Eo) #19

Taa a spróbuj potem odinstalować Comodo... Na temat Avasta to już może nie będę się wypowiadać. :slight_smile:

Jak dla mnie F-Secure wymiata, lekki a skuteczny. Ma dobre osiągi w testach. Tyle że płatny, ale opłaca się zainwestować.

(mateusz6639) #20

U mnie nie ma problemów z odinstalowaniem Comodo. Nie zostawia nic po sobie. Więc nie wiem o co Ci chodzi...