Dobry,darmowy antywirus

Jakiego antywira polecacie? Głównie zależy mi aby nie mulił systemu, sprawnie wyszukiwał i usuwał większość wirusów.

Ja polecę od siebie AVG Anti-Virus Free.

Skaner działa szybko i wykrywa wiele niebezpieczeństw. Ma wbudowanego Antywirusa, Anty-Spyware, skaner poczty, link skaner, oraz ochronę rezydentną.

Mój sprzęt jest dosyć stary (AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM 400Mhz,120GB dysku i karta 6600GT/256)a windows uruchamia się bardzo szybko.

P.S. Odradzam AVIRE. Nadal są problemy z automatycznymi aktualizacjami, i baaardzo zamulał mi kompa podczas startu systemu.

LOL Skąd te dane? Avira jest lepsza niż avg. Ma to wszystko co AVG i jest szybsza i nie muli, i wcale nie zwalnia włączania kompa.

I był już taki podobny temat lekki-dobry-antywirus-t391553.html

ja osobiście od roku używam Comodo internet security .pl całą paczkę i mam święty spokój i nie zamienię go na nic innego!! polecam

mam go zainstalowanego na dwóch kompach działa super (dane kompów) pod spodem ,u mnie nie muli nic! !!

Ja polecam avasta.

Na drugim komputerze też mam COMODO. Też bardzo dobry tylko że cięższy

Polecam comodo is bo prócz antywirusa posiada też zaporę oraz ważny składnik-defense+, który broni przed zmianami w plikach i bada działające aplikacje pod kątem zachowania-dodatkowo wspomaga ochronę przeciw całemu malware. Antywirus jest na 4+ bo zawsze może się trafić coś, czego nic z darmówek nie rozpozna albo większość z nich ale firewall i defense+ na 6tkę bo jak się ustawi odpowiednio, to naprawdę jest w porządku. Moim zdaniem najważniejsza jest zapora i ten dodatkowy defense+ a antywirus to byle był standardowy i trochę wiedzy a ochronisz się w większości przypadków.

Dziękuje za odpowiedzi. Zastanowię się jeszcze nad tym :smiley:

Z mojej strony polecam AVirę jest bardzo lekka i skuteczna a co do reklamy jest darmowy brogram do jej usunięcia ,a jeśli wolisz coś PL to AVast również lekki i skuteczność dobra.AVG odradzam ma średnią skuteczność,lubi przymulić i nie ma ochrony stron internetowych

I tak stron internetowych nie trzeba aż tak ochraniać, bo jak znajdzie się wirus a przeglądarka zapisuje cache na dysku to zwykły strażnik i tak to wyłapie jak nie na stronie to na dysku właśnie i zaalarmuje (chociaż są czasem takie skrypty co same się na stronie zaaplikują i wtedy jest problem ale raczej rzadsze przypadki)

Ja polacam Avast zarejstruj się i otrzymasz darmowy klucz bodajże na rok. :smiley:

http://www.avast.com/pl-pl/index

mówisz jakby wykrywalność antywirusów była 100-procentowa a tak nie jest.

Z dobrych darmowych antywirusów: Avast, Avira, Comodo, MSE

Ja Polecam Avasta

Szybki nie zamula komputera mało zajmuje :slight_smile:

Krzysiek a co ma wykrywalność antywirusów tutaj? Przecież strażnik web bazuje na tej samej bazie wykrywalności w danym programie antywirusowym co strażnik rezydentny. Jeśli strażnik web nie wykryje to i antywirus nie wykryje. Strażnik web jest tylko po to aby zablokować wirusa przed wtargnięciem na komputer ale samo wtargnięcie na kompa jeszcze nic takiego nie robi bo antywirus w momencie zapisu wirusa na dysk też się odezwie więc po co ochrona web? W przypadku prób zmian jakie dany wirus/skrypt chce wprowadzić poprzez przeglądarkę to współczesne antywirusy mają jeszcze moduł ochronny rejestru/ważnych plików

ja osobiście chwalę sobie Filemedic…to polski produkt ale jak dla mnie bardzo dobry…komp chodzi jakby nie miał antywirusa a system jest chroniony

Do domowych zastosowań w 100% avast wystarczy. Lekki szybki i nie muli komputera. Skuteczność na przyzwoitym poziomie.

Chyba sobie żartujesz.

Poza tym widzieliscie date pierwszego postu?

Taa a spróbuj potem odinstalować Comodo… Na temat Avasta to już może nie będę się wypowiadać. :slight_smile:

Jak dla mnie F-Secure wymiata, lekki a skuteczny. Ma dobre osiągi w testach. Tyle że płatny, ale opłaca się zainwestować.

U mnie nie ma problemów z odinstalowaniem Comodo. Nie zostawia nic po sobie. Więc nie wiem o co Ci chodzi…