Dobry, darmowy cleaner na Windows 11?

Jaki polecacie dobry, darmowy cleaner, tak żeby wykrywał też mniej popularne przeglądarki, jak np. Slimjet (w CCleanerze musiałam jakieś czary robić, żeby czyścił Slimjet) i żeby można było sobie zaznaczyć, które ciastka mają być zostawione, a które usunięte?

No CCleaner i wtyczka CCEnhancer. Z innych to Wise Disk Cleaner.

1 polubienie

Czyszczenie przeglądarek,oczyszczanie dysków.

Czyszczenie przeglądarki nie oferuje ochrony cookies/localStorage np. forum - się pospieszy i ją „wyloguje” i trzeba będzie się zalogować już przy pomocy konta 1 login od WuPe.

Samych domen reklamowych/śledzących może mieć ze 3 tysięce do kasacji w cookies/localStorage.

Już niestety miałam tą nieprzyjemność :confused:

Niestety w opcjach, w zakładce Cookies, CCleaner pokazuje tylko kilka ciastek, a większości tam nie ma, chociaż po analizie jest ich mnóstwo do usunięcia. Można to jakoś naprawić? Nie chcę żeby mi usuwał wszystkie ciastka, tylko wybrane :confused: Na starym lapku mam w tej zakładce wszystkie ciastka i mogłam sobie wybrane zachować

BleachBit

Czyli CCleaner się nie nadaje? Wolałabym jednak korzystać z CCleanera, skoro już zainstalowałam… Dlaczego na Win 7 ta opcja działa prawidłowo, a na Win 11 nie?

No inny system u wersja CCleaner.

Nie ma to jak korzystać z programu czyszczącego ciasteczka, aby było bezpiecznie, twórców softu, który jest znany z tego, że handluje danymi swoich użytkowników. Właśnie im przysolili zaległą karę. link .
Ten ich antywirus też więcej kłopotu robił, niż pożytku.

1 polubienie

Mój faworyt to System Ninja - SingularLabs zna ponad 30 przeglądarek.

Niestety ciasteczka albo kasujesz albo zostawiasz.

To odpada, potrzebuję móc sobie wybrać poszczególne ciasteczka do zachowania.

CCleaner jednak poszedł do kosza. Wkurzał mnie swoją ociężałością i zablokowanymi modułami w darmowej wersji

Ten BleachBit wydaje się interesujący, ale trochę się obawiam, że dla laika zbyt trudny, bo tam chyba trzeba sobie wszystko samodzielnie zaznaczać i nie ma wstępnie zaznaczonych bezpiecznych opcji do czyszczenia?