Dobry darmowy program pocztowy


(gavron) #1

Witam

Szukam dobrego sprawdzonego i darmowego programu do obsługi poczty, Thunderbird odpada! nie nadaje się niestety do niczego, pomimo prawidłowych ustawień serwerów, nie jest w stanie wysłać poczty.

Program nie musi być skomplikowany, ważne aby działał jak trzeba i był w polskiej wersji językowej.


(Cedar) #2

Dopisz, że tak jest u Ciebie, u milionów innych użytkowników nie ma z tym żadnego problemu.

Polecam Thunderbirda, ok 3 lat go używam na przeróżnych kontach pocztowych z obsługą POP3 i IMAP - zero problemu.

Po innych Twoich postach widzę, że używasz opery - ona ma wbudowany program pocztowy - sprawdź, może Ci podpasuje.


(gavron) #3

Twoja wypowiedz nie wnosi nic do tematu, więc nie siej flejma.

TB od dawna ma problem z działaniem, łączy się w nieskończoność, nie jest w stanie wysłać maila, lub pobrać, domaga się certyfikatów itd. nie mam czasu i cierpliwości na zabawy, potrzebuje porządnego, działającego bez problemu produktu.


(Cedar) #4

Dlaczego ja i wielu innych nie ma z tym problemu? Szukaj przyczyny w złej konfiguracji programu lub jakiś błędnych ustawień systemowych i nie zganiaj na sam program.

PS. Jakiego używasz systemu? Żaden z systemowych programów pocztowych nie spełnia twoich wymagań?


(gavron) #5

Problem w tym, że ta sytuacja jest od kilku lat, miałem już kilka komputerów, zawsze jest tak samo z TB.

Jeśli chodzi o Opere, używam jej "prywatnie" a skrzynka jest firmowa, więc nie chce mieszać tych rzeczy. Po za tym wolał bym mieć firmową skrzynkę oddzielnie.


(Cedar) #6

W Thunderbirdzie żaden problem :wink: - mam w domu na nim dwa profile - prywatny i firmowy, przełączenie zajmuje kilkanaście sekund.


(marcin82) #7

Teraz praktycznie każda skrzynka korzysta dla SMTP z portu 587 oraz STARTTLS. Wszędzie również jest "Normalne hasło" oprócz wp.pl, gdzie trzeba wybrać opcję "Hasło przesyłane otwartym tekstem" i poniżej "Bez szyfrowania".

Spróbuj może tego klienta poczty:

http://www.dipconsultants.com/evolution/download.htm .


(gavron) #8

Ja nie konfiguruje klienta, on sam pobiera dane z serwera(płatny), i o dziwo jest ok, ale coś mu się pieprzy w smtp (ustawienia są dobre), a ja nie bardzo mam czas i ochotę na zabawy .

Jeśli chodzi o evolution, to trochę za "duży" potrzebuję czegoś do obsługi poczty z klientami, kiedyś korzystałem z foxmail, ale też miał jakieś tam widzimisię. Od dawna z poczty korzystam przez www, ale teraz muszę mieć jakiś porządek w mailach.


(marcin82) #9

Zajrzyj tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Klienty-poc ... s,138.html .

Myślę, że serwer usługodawcy niekoniecznie dobrze konfiguruje z automatu Thunderbirda, ale przecież wszystko jest do poprawienia.


(lazikar) #10

Oty Kosz