Dobry i stabilny vps do 50zł/mc

tak jak w temacie, poszukuje vps’a do 50zł/mc. aktualnie zastanawiam się nad ovh albo home. jakieś inne propozycje?

Pytanie: jakie parametry? 

min 1ghz proc, 512-1024 ramu, w zasadzie 512 wystarczy, nic tak się szczególnie wymagającego ramu dziać nie będzie, ale za to więcej dysku, 30gb+, najlepiej transfer bez limitu

 

ten sppedhost ile to miałeś ? bo wydaje się jakoś dziwnie za tanie jak na te parametry

to jest ‘chłyt’ marketingowy i sprawdź zapisy w regulaminie.

 

no to już pomijając ten transfer, bo pewnie chodzi Ci o to że jeśli mają przeciążone łącza to i tak ograniczają ?

Speedhosta miałem około roku. W ciągu całego mojego użytkowania była tylko jedna awaria (ok. 2-3 dni host był nieosiągalny + 2x mieli awarię prądu ale to tylko na kilka godzin). 

 

Co do parametrów: w zupełności wystarczy ci w takim razie DigitalOcean. Dokupowanie transferu jest dość tanie + mają bardzo dobry support. (+ na DO masz dyski SSD. Baza danych śmiga na nich jak szalona)

 

2-3 dni to jest dla mnie za dużo ;/ stanowczo. uptime musi być co najmniej 99%. to DO odpada, chcę coś z polskim supportem i opłatami w PLN :stuck_out_tongue: ale cenowo nieźle wygląda

 

a nikt nie miał vps na ovh? szczerze mówiąc najlepiej mi to wygląda tylko zastanawiam się jak ze stabilnością. albo home. już jeden tam miałem i niby było wszystko ok ale to było jakieś pół roku, zastanawiam się jak na dłuższą metę to wygląda, dodają jeszcze pleska w cenie

 

ovh najlepiej mi wygląda - za dwie dyszki już są 2 rdzenie i 2gb ramu + 25gb dysku. tylko pytanie jak z rzeczywistą stabilnością

365 dni * 1% to 3 dni i trochę ponad 15 godzin, więc mieszczą się w Twoim SLA :wink:

tak, tylko że z tego co zrozumiałem to były ciągłe 3 dni :stuck_out_tongue: nie mogę sobie na takie coś pozwolić.

właśnie wykupiłem miesiąc w ovh, zobaczymy po miesiącu czy wszystko będzie ok. ale jakby co nadal liczę na jakieś propozycje :slight_smile:

Jak chcesz OVH brać to TYLKO UK. Polskiego omijaj szerokim łukiem. Jest straszna burda i chaos w ich supporcie + często robią problemy o drobnostki. (jeszcze kimsufi jakoś tam dawało radę, ale vpsów i dedyków nie polecam. sprawdzone u kilku osób). Tylko przy ovh uk płacisz w funtach/euro + support tylko ang. (no i przy ovh należy też dorzucić sytuację że przy cięższych awariach czy to uk czy pl musisz kierować się do oddziału francuskiego, a oni tylko po francusku ci odpiszą. Też miałem taką sytuację jak dysk padł i musiałem się posiłkować google translate.)

 

 

 

Nie wiem po co ci support pl ;). Ten po ang często jest konkretniejszy + ang nie jest w cale taki trudny. A opłaty w PLN można obejść. Robisz konto na PP -> przelewasz tam kasę -> przeliczasz na dol i spokój. 

 

 

  • na żadnym VPSie nie wyrobisz 99% SLA :wink: To tylko chwyt marketingowy niczym ‘nielimitowany transfer’. 

 

ojej, nie mam problemu z gadaniem o ang :stuck_out_tongue: ale jednak bardziej się dogadasz z polakiem (chyba?) PP mam ale jakoś zawsze się wzbraniałem przed innymi walutami.

 

 

czyli nic się dla mnie nie nadaje xd ale 3 dni to dużo… 3 dni nie zarabiania.

 

co do ovh, zobaczymy przez ten miesiąc, własnie dostałem czystego debiana, poinstaluje apache+php+mysql, zobaczymy jak śmiga. uwiązany nie jestem, tylko miesiąc dzierżawy na razie kupiłem.

a z tym UK miałeś coś do czynienia ?

Tak. Po zamieszaniu jaki mi zrobili w trakcie wymiany dysku + przenosinach lokalizacyjnych serwera ostatecznie zmieniłem umowę na OVH UK i w sumie byłbym tam nadal, gdyby nie pojawienie się Digital Ocean :). 

 

 

 

 

Zależy. Np. jak ostatnio miałem problem na DO z nginxem to dostałem odpowiedź po niecałych 2min (ogólnie tam support reaguje do 10-15min max), gdzie w takim ovh zleciało kilka godzin (albo i dni jak w przypadku polskiego supportu… 3 dni po awarii łaskawie mnie poinformowali że dysk wymienili i trzeba wszystko zgrać z backupów… a potem na dobitkę w ramach odesłania dysku do mnie kazali kontaktować się z oddziałem francuskim i z nim ustalać szczegóły)

Co do supportu na speedhoscie to też kilka godzin trzeba czekać (zwykle 2-3h, ale nigdy nie miałem zastrzeżeń). 

Pytania o wybór hostingu, w tym również VPS i innych serwerów pytamy w specjalnie do tego założonym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/422236-jaki-wybrać-hosting/