Dobry internet duży ping

Więc tak. Mam internet radiowy 4mb. Ściąganie po ok 450kb. Router Tp-link. Problem tkwi w tym ze mam duży ping, nie wydaje mi się aby wina leżała po stronie internetu. Z internetu korzysta komputer i laptop. Gdy na np. komputerze włączę youtube ping na laptopie skacze do 500-1000. Chcę aby internet był lepszy na laptopie. Da się coś z tym zrobić? HELP ;]

no ale jak nic nie włączę na komputerze to ping na laptopie 20-50, a jak włączę youtube to 500-1000. Jest jakiś sposób żeby internet trafiał najpierw do laptopa?

Wiesz czym jest w ogóle ping (pomijając, że to nazwa aplikacji)? Ping pokazuje Ci jakie masz opóźnienie do danego serwera, czyli ile czasu minie, zanim pakiet wróci do twojego komputera. Im dalej jest serwer, tym wyższe jest opóźnienie, bo pakiet musi odwiedzić więcej urządzeń sieciowych, a każde urządzenie generuje opóźnienie, ponieważ ramka, w której jest pakiet musi być dekapsulowana, sprawdzany jest nagłówek pakietu, aby router wiedział, gdzie przesłać pakiet, potem musi go znowu enkapsulować, już nie wspominając, że pakiet przechodzi również przez przełączniki i inne urządzenia sieciowe, to wszystko wpływa na zwiększenie opóźnienia, oczywiście routery starają się wybrać jak najkrótsza drogę.

Serwery YouTube ulokowane są przeważnie poza granicami naszego kraju, więc pakiet ma dłuższą drogę do przebycia. Druga sprawa, Flash powoduje również użycie czasu procesora, przesyłanie pakietów również potrzebuje jakiegoś czasu procesora, dodatkowo buforując film, jest on w tym czasie pobierany, więc to wszystko może mieć wpływ na zwiększenie opóźnienia.