Dobry jest ten złożony sprzęt komputerowy?


(Popek334) #1

Tzn. czy pójdą na nim, wszystkie nowe gry na wysokich ustawieniach . ? :wink: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi ... 13&s=70041 ... Gra będzie przyjemna,płynna nie będzie się przycinała ( bo słyszałem , że nawet jak jest dobra karta graficzna i procesor nom ogólnie komputer , a coś tam jest złe to i tak może się zacinać przez coś etc etc)?


(system) #2

Zestaw jest bardzo dobry,tylko czy koniecznie musi być ta płyta,taka nie starczy

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glo … 19075.html


(Rufus2009) #3

Płyta którą podał popek33 jest lepsza, bo ma PCI-E 3.0 które w przyszłości będzie pewnie w większości kart graficznych.


(Popek334) #4

http://techplanet.pl/produkty/zestawy-t … 32149.html Czy może ten pokaźniejszy ? :smiley:


(Łukash) #5

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi … 13&s=70041

Ogólnie zestawik bardzo wydajny. Prawdopodobnie wszystkie tytuły,na dzień dzisiejszy, uruchomisz na maksymalnych .Ale zasilacz może być za słaby ,procesor idealny do kręcenia(OC) , karta graficzna też ,ale według benchmark GPU pod pełnym obciążeniem może pociągnąć 320 W po OC, bez OC - 280 W! Procesor 95W. Podepniesz wentylatory ,dyski, to tamto i może się okazać ,że jest na styk, ja brałbym z zapasem- 650W!

(OC- podnoszenie taktowania zegarów w celu zwiększenia wydajności sprzętu)


(Popek334) #6

Hehe wszystko spoko , ale nie rozumiem niektórych zdań - Wiesz jestem suchy w sprawie komputerów itd . mógłbyś napisać językiem mniej zaawansowanym xd ?


(Łukash) #7

Chodzi o to ,że do pierwszego zestawu pasowało by wziąć mocniejszy zasilacz.

Drugi zestaw ma parę plusów , dysk SSD ,ma mocniejszy zasilacz,jest zamontowane dobre chłodzenia na procesor, ale karta graficzna jest słabsza od GTX670 - nie jest słaba - jest słabsza.


(Rufus2009) #8

Mimo to brał bym ten pierwszy zestaw.

Tylko weź do niego zasilacz minimum 650W zamiast 550W


(system) #9

nie musi być aż 650 no ale jak już ma być z takim zapasem to może te

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze … 10521.html

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze … 11765.html

Dodane 14.05.2012 (Pn) 20:21

Też bym był za tym pierwszym zestawem


(Popek334) #10

Wyjaśnij dlaczego za pierwszym ( pamiętaj mi chodzi o najlepszy efekt w grach ) :).


(Łukash) #11

Finalny zestaw :smiley: http://www.morele.net/inventory/info/b7Or2C/


(Semtex) #12

@Łukash, dobry zestaw, ale wziąłbym MOBO z pierwszego, resztę kasy wrzucił w 8GB RAM. Ewentualnie, pozostawił 4GB RAM (można dokupić w przyszłości) i zastanowiłbym się nad lepszym chłodzeniem dla CPU, jak zestaw ma być “typowo dla gracza” to box będzie chodził na maksymalnych obrotach :slight_smile: .


(Łukash) #13

@semtex Jest 8 GB RAM 4x2, faktycznie o cooler aż się prosi - jest wskazany , a te boxowe coolery faktycznie są takie słabo wydajne ?


(Semtex) #14

Może nie tyle słabe, jeżeli chodzi o CPU bez OC (nawet na boksie kręcili i52500K :smiley: ) ale są głośne, po co ryzykować w upały restarty jeżeli nagle cooler zdecyduje że niedomaga :stuck_out_tongue:

Faktycznie, nie zauważyłem…


(Łukash) #15

Co do MOBO to Z77 wydaje się być ciekawszy od P67 ,Asrock P67 Extreme4 ma eSATA III, obie mają PCI Express 3.0 x16 ,GTX670 - PCI Express 3.0 x16.


(kazek31) #16

kolego popek33 kup sobie tańszą płytę bo kupowanie na zapas jest czystą głupotą bo do tej przyszłości komputer i tak raczej w tej formie którą masz i tak nie doczeka ponieważ średnio co 3 mce masz skok technologiczny :? pamięci DDR 3 wprowadzili parę lat temu a w zasadzie od 1- roku weszły w ujrzycie bo producenci wycofali ddr 2 które praktycznie niczym się od nowszych nie różniły a chodziło tylko o wyciągnięcie pieniędzy od szarego użytkownika .


(Łukash) #17

kazek31 , ale tu nie chodzi o kupowanie na zapas, tylko o kupowanie bardzo wydajnego sprzętu ,dostępnego w obecnej technologii tu i teraz…aby przykładowo wykorzystać w pełni moc takiego procesora , wykorzystać w pełni potencjał SATAIII ,wykorzystać możliwości przepustowości PCI-E v3…

Sądzę że autor wątku ma to na myśli.

W gruncie rzeczy to chyba lepiej się wstrzymać z potencjalnym kupnem GTX670, poczekać aż pojawią się kolejne modele z autorskim układem chłodzenia.