Dobry komp włącza się niemiłosiernie długo

Nieprawda. Chcesz powiedzieć, że po zdefragmentowaniu partycji komp zacznie mu dobrze działać? Na coś takiego na pewno już wpadł, a jeśli jeszcze nie to się sam przekona, że problem nie leży we fragmentacji. Poza tym przy współczesnych dyskach twardych konsolidacja plików nie ma już tak wielkiego znaczenia jak dawniej. Pomaga przede wszystkim niski czas dostępu, duża pamięć podręczna i kolejkowanie rozkazów.

A może kolega ma jakiś program, w którym ustawił opóźnienia uruchamia procesów przy starcie. Chodzi o to, aby wszystko naraz się nie ładowało, tylko każdy po kolei z delikatnym opóźnieniem w stosunku do drugiego.

Inna przyczyna, któryś program uruchamia się bardzo długo, blokują inne (firewall, antywirus, etc). Spróbuj wyłączyć na początek wszystko w msconfig i metodą prób i błędów zlokalizować przyczynę.

Koledzy, zaraz puszczę HD Tacha, ale już pisałem, że wszystko inne juz robiłem (CCleaner, JkDefrag, PageDefrag).

Cosik_ktosik, hmm… a jakiego typu np. programy?

ja jeszcze polecam program TuneUp Utilities 2007 lub TuneUp Utilities 2008 tam możesz poustawiać kompa jak należy.

http://www.maxprograms.pl/plik,1222.html

to tylko i wyłącznie propozycja,u mnie się sprawdza…

Tego typu programów używa się jak ma się dobrego kompa.W przeciwnym wypadku skutek może być odwroty(testowane u mnie :slight_smile: ).

Zrób tak jak ‘cosik_ktosik’ mówi…

msconfig i uruchamianie…

Kurde no, Loookash, czy ty naprawdę myślisz, że tego nie robiłem? Ludzie :PPP - to jest podstawa - mam włączane przy StartUpie procesy ograniczone do minimum. Niestety wyniki z HDTacha też są bardzo dobre… :confused:

Spokojnie. Ludzie piszący o poroblemie nie zawsze znają się dobrze na rzeczy. W każdym razie zawsze lepiej jest coś podpowiedzieć :wink: .

Jasne :slight_smile: Możesz użyć jeszcze programu Bootvis, który optymalizuje uruchamianie systemu. Ale nie to jest najważniejsze. Program ten pokazuje również jak długo i w jakiej kolejności startują poszczególne procesy/programy/sterowniki itp… Może dzięki temu uda Ci się ustalić co konkretnie zmula start.

OK, już wszystko działa. Przeinstalowałem Windowsa.

To prawie zawsze pomaga :wink: