Dobry konverter

Witam,poszukuję dobrego,prostego programu do konwertowania filmów.Chodzi o to,że przegrywam filmy z kaset VHS oraz z telewizora na twardy dysk komputera za pomocą digitalizera,ale ich jakość w formacie WMV jest niezadowalająca.Poszukuję takiego konwertera,który zmieniając format np. na AVI lub inny poprawi jakość filmu.Nie jestem specem od komputerów,więc zależy mi na programie wyjątkowo łatwym w obsłudze.Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

http://www.dobreprogramy.pl/Any-Video-C … 13038.html

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html oba po polsku i w miarę proste.

Żaden konwerter nie poprawi jakości!

Ale może sprawić, że wideo wyda się ładniejsze dla oka.

Radzę zainteresować się językiem skryptowym AVS i dedykowanymi mu filtrami. Usuwanie i dodawanie szumu, korekcja kolorów, blurowanie i wyostrzanie, usuwanie bandingu, niedoskonałości VHS-ów, wstrząsy ekranu. Wszystko to nie jest łatwe, ale można zdziałać prawdziwe cuda.

superokazja1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Taa i każdy progs do zmiany formatu pliku posiada te opcje.

Tak. Ale w ‘każdym progsie’ konfiguracja takich ‘opcji’ jest strasznie uboga, jeśli w ogóle możliwa. AVS to narzędzie dla specjalistów. Głupoodporny automat to przy nim to jak hulajnoga przy Gwieździe Śmierci. Filtrów lepszych i gorszych są setki. Każdy, w zależności od konfiguracji (od 0 do 20 parametrów), może posłużyć do czego innego. Tak jak zdjęcie ze starej Nokii nigdy nie będzie jakościowo lepsze od dobrej i poprawnie ustawionej lustrzanki, tak żaden automat nie poprawi obrazu tak jak godziny ręcznego doboru odpowiednich filtrów do danego zakresu klatek. Inna sprawa, że nie każdemu się chce. Poprawa wizualnej jakości i spore zmniejszenie rozmiaru pliku nie zawsze są tego warte.

VirualDub + filtry +AviSynh za darmo choć na początku nie zbyt prosty,ale wiele nim zdziałasz,polecam.