Dobry laptop a mało fps w grach

witam posiadam laptopa lenovo g570

intel i5 2450

6gb ram

karty grafiki amd radeon 7370m 1gb i intel hd graphic hd 3000

windows 7 home premium

mimo tych parametrów w lepszych grach mam mało fps i nie wazne czy na najwyższych ustawieniach czy minimalnych mam tyle samo fps np gta 4 w wbudowanym testerze mam 16 -18 fps na min i maks, counter strike source 50-70.i w wielu innych grach liczba fps utrudnia rozgrywke mam najnowse sterowniki do karty i wogole może jakies porady jak zwieszyc fps moze cos z windowsem???

GTA 4 to zamulacz i na wielu komputerach są z tą grą problemy.

Przyzwoity wynik, minimalne 50FPS to naprawdę komfortowa rozrywka.

juz nie chodzi o counter strika tylko tez o inne gry spelniam wymagania na full a na minimum sie tnie battlefield bc2 czy bf3 chyba nie powinno tak byc przy tych parametrach

Tu leży problem.

A tak wogóle laptopy nie są do gier.

i nie da sie nic zrobić??widzialem w sklepie identycznego laptopa dawali do niego nfs most wanted 2012 albo fife 13 do wyboru a nfs tez mi zacina tylko nie na min da sie grac w miare ale tylko jak jest dzien w grze, to raczej nie dawali by do lapka gry w która praktycznie grac sie nie da, nie wiem jak fifa nie probowalem,wiem moze cos umnie jest nie tak ??

które to wymagania spełniasz na full?

Nie przypominam sobie żeby ktoś kiedyś podawał w rekomendowanych wymaganiach kartę o wydajności 7370m.

moze nie w przypadku tych 2 gier ale cconajmniej rekomendowane sprawdzam tutaj http://www.systemrequirementslab.com jak zainstaluje gre ktora tu zdaje na rekomendowane ledwo na minimum chodzi

W sklepie zrobią wszystko by sprzedać. Mogą grać zdalnie, czy udawać grając z nagrania video.

Wymagania fify - Karta wideo: 256 MB, musi wspierać Shader Model 3.0; ATI RADEON HD 2900 lub NVIDIA GEFORCE 8800 GT.

Im wyzszy model radka to nie znaczy ze bedzie lepsza od 5xxx czy 6xxx, one maja swoje oznaczenia.

Na necie brak testów tej karty graficznej wiec mało o niej można napisać. Ale sądząc po numerach to i tak jest najniższej klasy.

Stronę którą podajesz można sobie traktować z przymróźeniem oka. Nie raz pokazuje że gra nie powinna działać na testowanym sprzęcie a jednak działa bez problemów. I odwrotnie.

a nie da sie jakoś podkręcić tej karty??dodac te pare fps-ów??

Nie podkręcaj karty ani innych podzespołów chyba że chcesz się szybko pozbyć laptopa. Jedyne co mi jescze wpadło do głowy to sprawdź czy gra uruchamia się na karcie dedykowanej czy zintegrowanej.

caly czas mam wlaczona amd na stale wiec wszystkie sie na niej uruchamiaja

Witam mam taki sam problem, tylko niezależnie od ustawien, oraz gry mam około 10FPS czy to BF3 na min, BF:bc2, czy minecraft, zmiana opcji na najniższe mi też nie pomogła nwm co moge zrobić.

 

Mój lapek:

 Samsung NP300E7A-S03PL

I5 2450

6GB RAM

GF 520MX 1GB

 

może nie jest to sprzęt do gier, ale kiedyś chociażby minecraft chodził nawet w 120FPS nie patrząc w niebo, w innych grach też było o niebo lepiej.

Lapka informatyk przywrucił do ustawień fabrycznych, wszystkie gry się usunęły, lecz to także nie pomogło.

@up

 

Patrz i płacz: http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-520MX.54734.0.html

 

Ten laptop równie się nie nadaje do gier ze względu na jego grafikę. Nic mu nie daje, że ma taki procesor czy RAM. A propo minecraft to ta gra używa tylko procka i RAM w mniejszym stopniu grafikę.

Ja też myślałem że minecraft używa głownie procka i ramu (skoro jest w javie napisany) no ale na moim Pavilion dm4-2120ew i5-2430M/4GB/500/DVD-RW/7HP64 różnica jest spora między zintegrowanym intelem a amd (naprawdę spora).

Co do minecrafta to jeszcze może wywal javę z systemu i zainstaluj najnowszą wersję i pamiętaj żeby grać na podpiętym pod prąd lapku to z automatu powinna Ci się włączać karta nvidi