Dobry laptop a tną sie gry

Witam!

Ostatnio mój brat zakupił sobie Laptopa nie pamiętam modelu ale parametry są takie:

AMD Turion X2 4800 (2x2,4GHZ)

Geforce 8400GS

1gb Ram (800mhz)

Windows VISTA

reszty nie trzeba pisać… no i ku mojemu zdziwieniu gdy włącza FIFE 08 to tnie mu się… tak jakby tępo jest zwolnione no poprostu się tnie… to samo jest z grą NFS Pro street ale to jeszcze można zrozumieć bo ta gra potrzebuje większysz wymagań… no ale bez przesady fifa ma wymagania 1400mhz Geforce 3 256ram no a tu mamy dobry laptop a się tnie… myslalem że to ze względu ramu bo podobno vista zabiera 500mb ram no ale nawet jakby 700 brała to się fifa nie powinna ciąć… (Sprawdzałem na minimalnych średnich i wysokich detalach ) Wszystkie sterowniki do karty graficznej zainstalowałem na nowo ale to nic nie pomaga… prosze o pomoc (gry sa oryginalne)

To przez Viste. Sąsiad ma ten sam laptop. HP Pavilion (symbolu nie pamiętam). I jak pierwszy raz spojrzałem na działanie to mnie coś trafiło. Zmienił na XP SP2 i działa elegancko. Vista się nie nadaje na ten laptop… Dodam, że niemalże wszystkie serie GTA od III do SA działały dość niestabilnie pod Vista, a na 15 filmów żaden mu nie działał.

Grzechuzioom , a ma najnowsze sterowniki do karty graficznej? Do grania na Viście potrzeba conajmniej 1.5GB RAM najlepiej jakby to było 2GB :slight_smile:

styerowniki karty graf. instalowane domyślnie przez viste wprawdzie AERO obsługują ale do gier się nie nadają-trzeba zainstalować samemu stery.

download link: http://www.nvidia.com/object/winvista_x … _whql.html

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 17:24 został dopisany post przez zomo_prl

co do visty, to do gier nie jest taka zła jak mówią co niektórzy.

sprawdfż co siedzi w pamięci, prawdopodobnie podczas działania gry masz jeszcze jakiś soft w pamięci który też zajmuje miejsce…

ehh ja taki głupi nie jestem…

Wylaczylem wszystkie programy

Przeczytaj ostatnią linijkę mojego 1 Postu

A co do XP… nie wiem jaką mam płyte głowną i kilka pare rzeczy bo mój brat kupił ten komputer w komputroniku… :twisted:

no i nie dali żadnych sterowników… bedą problemy ze znalezieniem sterowników czy coś?

a co to za model tego laptopa??? i raczej trzeba będzie zainstalować sterowniki bo bez nich to wszystko ładnie działać może ale np. gry mogą nie chodzić

ale fabrycznie wszystko było zainstalowane… pozatym zainstalowałem jeszcze sterowniki do Karty graficznej ale tnie się dalej…

Jak mu nie zależy na grach to niech trzyma na tym lapku Viste. A jak chce pograć to mój poprzedni post…

Grzechuzioom , mogłeś zainstalowac na nowo, ale nie wiadomo czy to sa aktualne :stuck_out_tongue:

Być może system zmniejszył wydajność w celu zaoszczędzenia energii. Podłącz notebook do ładowarki, albo poszukaj w ustawieniach karty graficznej opcji wydajności przy pracy na baterii i tam zmień na maksymalną wydajność.

U mnie chodza plynnie gry fifa 08 nfs pro street nic sie nie tnie.moze byc za malo pamieci do visty do grania.

wejdz w ustawienia planu zasilania i ustaw najwyższa wydajność (domyślne to albo osczedność energii alkbo zabalansowany)

hehe filmy nie działały bo na 99% piraty :smiley:

Taa, a nawet jeśli. To co ma Vista? Jakieś lewe zabiezpieczenia? Powiedz mi ile % internautów posiada legalne płyty z filmami? Podaj mi przynajmniej 10 osób które nigdy NIE MIAŁY pirata…

Eye22 , to ja ci moge podac kto nie miał nigdy pirata :stuck_out_tongue:

peełno księży :stuck_out_tongue:

i oczywiście ja :))

ani 1 pirata w ręce to może miałem ale na kompie to nigdy :slight_smile:

I po co to tłumaczenie. Stwierdziłem fakt. Ponieważ Vista ma zabezpieczenia przed tego typu piractwem. :smiley: Miło, że chociaż się przyznałeś.