Dobry laptop a tną sie gry


(Grzesio Pesio) #1

Witam!

Ostatnio mój brat zakupił sobie Laptopa nie pamiętam modelu ale parametry są takie:

AMD Turion X2 4800 (2x2,4GHZ)

Geforce 8400GS

1gb Ram (800mhz)

Windows VISTA

reszty nie trzeba pisać... no i ku mojemu zdziwieniu gdy włącza FIFE 08 to tnie mu się... tak jakby tępo jest zwolnione no poprostu się tnie... to samo jest z grą NFS Pro street ale to jeszcze można zrozumieć bo ta gra potrzebuje większysz wymagań... no ale bez przesady fifa ma wymagania 1400mhz Geforce 3 256ram no a tu mamy dobry laptop a się tnie... myslalem że to ze względu ramu bo podobno vista zabiera 500mb ram no ale nawet jakby 700 brała to się fifa nie powinna ciąć... (Sprawdzałem na minimalnych średnich i wysokich detalach ) Wszystkie sterowniki do karty graficznej zainstalowałem na nowo ale to nic nie pomaga... prosze o pomoc (gry sa oryginalne)


(Matrix62357) #2

To przez Viste. Sąsiad ma ten sam laptop. HP Pavilion (symbolu nie pamiętam). I jak pierwszy raz spojrzałem na działanie to mnie coś trafiło. Zmienił na XP SP2 i działa elegancko. Vista się nie nadaje na ten laptop... Dodam, że niemalże wszystkie serie GTA od III do SA działały dość niestabilnie pod Vista, a na 15 filmów żaden mu nie działał.


(Łukasz14) #3

Grzechuzioom , a ma najnowsze sterowniki do karty graficznej? Do grania na Viście potrzeba conajmniej 1.5GB RAM najlepiej jakby to było 2GB :slight_smile:


(xomo_pl) #4

styerowniki karty graf. instalowane domyślnie przez viste wprawdzie AERO obsługują ale do gier się nie nadają-trzeba zainstalować samemu stery.

download link: http://www.nvidia.com/object/winvista_x ... _whql.html

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 17:24 został dopisany post przez zomo_prl

co do visty, to do gier nie jest taka zła jak mówią co niektórzy.

sprawdfż co siedzi w pamięci, prawdopodobnie podczas działania gry masz jeszcze jakiś soft w pamięci który też zajmuje miejsce.....


(Grzesio Pesio) #5

ehh ja taki głupi nie jestem...

Wylaczylem wszystkie programy

Przeczytaj ostatnią linijkę mojego 1 Postu

A co do XP... nie wiem jaką mam płyte głowną i kilka pare rzeczy bo mój brat kupił ten komputer w komputroniku... :twisted:

no i nie dali żadnych sterowników... bedą problemy ze znalezieniem sterowników czy coś?


(sosen86) #6

a co to za model tego laptopa??? i raczej trzeba będzie zainstalować sterowniki bo bez nich to wszystko ładnie działać może ale np. gry mogą nie chodzić


(Grzesio Pesio) #7

ale fabrycznie wszystko było zainstalowane... pozatym zainstalowałem jeszcze sterowniki do Karty graficznej ale tnie się dalej...


(Matrix62357) #8

Jak mu nie zależy na grach to niech trzyma na tym lapku Viste. A jak chce pograć to mój poprzedni post...


(Łukasz14) #9

Grzechuzioom , mogłeś zainstalowac na nowo, ale nie wiadomo czy to sa aktualne :stuck_out_tongue:


(Barteek) #10

Być może system zmniejszył wydajność w celu zaoszczędzenia energii. Podłącz notebook do ładowarki, albo poszukaj w ustawieniach karty graficznej opcji wydajności przy pracy na baterii i tam zmień na maksymalną wydajność.


(system) #11

U mnie chodza plynnie gry fifa 08 nfs pro street nic sie nie tnie.moze byc za malo pamieci do visty do grania.


(xomo_pl) #12

wejdz w ustawienia planu zasilania i ustaw najwyższa wydajność (domyślne to albo osczedność energii alkbo zabalansowany)


(el polaco) #13

hehe filmy nie działały bo na 99% piraty :smiley:


(Matrix62357) #14

Taa, a nawet jeśli. To co ma Vista? Jakieś lewe zabiezpieczenia? Powiedz mi ile % internautów posiada legalne płyty z filmami? Podaj mi przynajmniej 10 osób które nigdy NIE MIAŁY pirata...


(Łukasz14) #15

Eye22 , to ja ci moge podac kto nie miał nigdy pirata :stuck_out_tongue:

peełno księży :stuck_out_tongue:

i oczywiście ja :))

ani 1 pirata w ręce to może miałem ale na kompie to nigdy :slight_smile:


(el polaco) #16

I po co to tłumaczenie. Stwierdziłem fakt. Ponieważ Vista ma zabezpieczenia przed tego typu piractwem. :smiley: Miło, że chociaż się przyznałeś.