Dobry Monitor LCD 19?

Witam chce kupić dobry monitor do gier.Cena max 900zł. Czekam na jakieś sensowne propozycje…

BenQ FP91GP ale trudny do dostania.

A coś innego ? Bo ta firma jest nie za ciekawa…

i tu się mylisz :slight_smile: ale nie będę cię z błędu wyprowadzał innego w miarę porzadnego na mva/pva nie kupisz - tylko na tn, samsung, lg. na EIZO cię nie stać.

Spoko. Dzięki.

Cyt ‘’ Praca z matrycami!

BenQ FP91GP.

Matryca MVA (Multi Domain Vertical Aligment), w którą został wyposażony BenQ FP91GP nie wprowadza żadnego novum w jakości tej technologii. Sprzęt odwzorowuje świetnie kolory i pracuje się przy nim naprawdę komfortowo. Gry, na jakich sprawdzałem czy występuje efekt smużenia, to m. in. Half-Life 2 i Need For Speed: Underground. Obojętnie w jaki tytuł grałem, smużenia nie było wcale - choć taka informacja nie powinna nas już dziwić od dłuższego czasu - technologia LCD nie stoi w miejscu!

Nominalna rozdzielczość pracy 19-calowego FP91GP to 1280 x 1024. Jak wiemy, pecety niektórych użytkowników nie są w stanie zagwarantować odpowiedniej wydajności przy takich ustawieniach, dlatego musimy się wtedy decydować na niższą rozdzielczość (vide 1024 x 768). Problem z mocno poszarpanym i trochę niewyraźnym obrazem pojawia się dopiero przy rozdzielczości 640 x 480 (no, ale kto teraz gra przy takich ustawieniach?).

Muszę również pochwalić FP91GP za współczynnik kontrastu: o ile do gier nie ma potrzeby, aby ten parametr był wyśrubowany, o tyle oglądając film, warto się pokusić o wysoki kontrast. Cóż, pewnie się już domyślacie, że zarówno w grach, jak i w filmach monitor oferuje świetną jakość obrazu. FP91GP sprawdza się doskonale w zastosowaniu stricte rozrywkowym, tak więc dla graczy i/lub miłośników kina stanowi kuszącą propozycję.

Praca w środowisku Windows przy BenQ FP91GP to czysta przyjemność. Jako że odwzorowanie kolorów stoi na wysokim poziomie, surfowanie w internecie czy pisanie tekstów jest nader zadowalające. Przewijając strony WWW napotkamy na absolutny brak smużenia, z którym mogliśmy się spotkać chociażby w recenzji poprzedniego panelu BenQ - panoramicznego FP202W. Matryca jest naświetlana równomiernie, także w narożnikach ekranu nie napotkamy odcienia żółtego. Czcionki są wyświetlane rewelacyjnie - odpowiednio ostre i wyraziste.

Interpolacja niestety nas nie zadziwi. Uruchomiwszy inną rozdzielczość niż nominalna, szybko zapragniemy wrócić do fabrycznych ustawień. Poniekąd obraz przy rozdzielczości 1152 x 864 nie wygląda aż tak źle, ale zdecydowanie lepiej jest wybrać 1280 x 1024. Dokonując retrospekcji, natrafimy na fakt, że żaden monitor LCD nie oferuje świetnej jakości obrazu w rozdzielczości innej niż natywna. To jednak jedyna poważniejsza wada BenQ FP91GP. Kąty widzenia również są bardzo dobre i przy monitorze może zasiąść co najmniej trzech użytkowników - prezentowany obraz na pewno nie straci na jakości i zostanie wyświetlony bez żadnych przekłamań. ‘’ http://www.frazpc.pl/artykuly/464/BenQ/ … 00S/E1700S

Polecam -> IIYAMA 19’’ LCD ProLite E1902S-B1 2ms 1000:1 DVI Czarny Głośniki -> http://olimp.sklep.pl/sklep/produkt/16887/ bardzo dobrej klasy monitor mimo, że nie mva/pva… A producenta przedstawiać nie trzeba, obok EIZO najwyższej jakości produkty.

BenQ FP91GP vs. BENQ 19" LCD FP93GP ???

3GP jest nowszą konstrukcją - poniekąd pewnie poprawioną :P.

to samo z innym numere, chwyt marketingowy Benq, niemal nic nie zostało zmienione (gdzieś o tym czytałem ale dawno)

walić tyle kasy w TN :roll: ten benq będzie nieporównywalnie lepszy…

taaaaa… a ziemia jest płaska, to tak jakbym miał wybierać pomiędzy BMW a lepszym Tico :stuck_out_tongue:

wybacz ale jeśli miałbym wybierać między monitorami na tej samej matrycy w podobnej cenie to oczywiście każdy wziąłbym sprzęt lepszej marki,

nie twierdzę że ta IIYAMA jest zła - aczkolwiek ma gorszą matrycę od benq i to decyduje, że jest gorsza od benq fp93gp. Na dodatek Benq to sprawdzona marka i można brać bez obaw

ale każdy ma swoje przekonania ;]