Dobry odtwarzacz mp3 na Linuksa


(94 Robert 94) #1

Witam wszystkich i proszę o podanie mi linku do jakiegoś dobrego odtwarzacza mp3 działającego na linuxie


(matiit) #2

amarok


(rgabrysiak) #3

banshee, songbird, rhythmbox itp.


(wojownik) #4

xmms


(Soren) #5

Kolego czy ty nie potrafisz samemu myśleć?

Użyj wyszukiwarki a nie non stop nowe tematy zakładasz...


#6

94_diablo_94 , gdybyś w przyszłości szukał jakiegoś programu, zajrzyj tutaj: http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-polish.html

Gdybyś był troche bardziej samodzielny, zerknąłbyś do przyklejonych tematów w tym dziale i sam byś tego linka znalazł.


(Phobos64) #7

BMP - Beep Media Player, może nie najnowszy ale jedyny z sensownym (i działającym) equalizerem, pozostałe to śmiech na sali (np Amarok, Xmms) pod tym względem. Jest też BMP2 ale jakoś ostatnio żaden z nich nie znajduje się w domyślnych repozytoriach np Ubuntu.

Niewątpliwie najlepszy jest Amarok, ale jak masz szybkiego proca użyj Aimpa 2.08 (nowsze wersje coś nie chcą działać) pod Wine i masz 3 w jednym, wygodę Amaroka z crossfadingiem i wygodne playlisty, oraz porządny equalizer wraz z dodatkowymi efektami.


(Dudus834) #8

mi tam wydaje sie ze Amarok jest Ok, moze nie wyglada za pieknie ale jest OK.


(2kkedzior) #9

Tak jak koledzy i koleżanki u góry Amarok, XMMS, rhythmbox na upartego MP3 odtworzą ci też Koffeine i KMPlayer choć one są do filmów ale jako odtwarzacze tez się sprawdzają. I koniecznie kodeki.

A tak swoja drogą to Gooogluj albo skonfiguruj sobie rpm- ema (Mandriva i chyba Fedora no i Red Had) czy jak ci się tam to u ciebie nazywa( jak wiem w Debianach i Ubundach to się inaczej nazywa ) i wszystko ściągniesz przez konsolę z serwera nawet googlać nie będziesz musiał.


(Unki) #10

A ja polecam Exaile. Może nie ma tych wszystkich bajerów które zawiera Amarok, ale podstawowe narzędzia takie jak kolekcje i listy odtwarzania wystarczają większości użytkowników.


(matiit) #11

Exaile potrafi się zawieszać... Np. jak nieraz kompa mam włączonego przez kilka tygodni to często potrafi się wyłożyć... Wiem że można wyłączy i włączyć... ale mnie to jakoś zraziło.


(roobal) #12

Mi Exaile raz tak się zwiesił, że nawet sigkill nie dał sobie z nim rady :slight_smile:

Pozdrawiam!


(matiit) #13

Ogólnie jak już musicoś być na GTK to polecam QuodLibet albo banshee - ale to jest trochę ciężkie :slight_smile:


(Fisiu) #14

Na KDE - amarok. To jest oczywiste. Ale na GTK, już trudniej się zdecydować. Ale skłaniałbym się na Banshee, pomimo, że jest napisany w Mono...