Dobry pad do PC, jaki wybrac? Xbox 360 Controller?

Witam wszystkich

 

Otóż mam pewien problem (zachciankę): poszukuje dobrego pada do komputera.

Na innych portalach pisali że najlepszym wyborem będzie DS3 albo Xbox 360 pad.

O DS3 słyszałem dużo dobrego, np. bardzo dobry krzyżak. Ale też i złego: rece sie pocą, że jest nie wygodny (na duze rece) i że sie kciuki po gałkach analogowych slizgają.

Poczytalem pare recenzji i jestem bardziej za Xbox-padem (choc jego krzyżak jest podobno do dupy).

Czy to dobry wybor? Może polecicie mi cos co używacie? I czy orginalny Xbox pad (do Xbox`a) bedzie działał, czy trzeba specjalny pad for PC?

Dopiszę też że interesuje mnie bardziej kablowa wersja kontrolera.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :mrgreen:

.

.

.

(Niewiem czy to dobry dział.)

Co do pytania z padem od Xbox’a sam posiadam i podłączony do komputera jest za pomocą “Microsoft Xbox 360 Wireless Receiver for Windows” i wszystko śmiga.Generalnie PAD działa bardzo dobrze i polecam ;).

Również polecam Xbox-a 360,co do krzyżaka to prawie nie używam,bo w fife czy Grid 2 gram analogiem.Prawie każda gra go wykrywa.Polecam

Z czystego lenistwa przekopiuję moją wypowiedz z innego tematu. Oczywiście mowa o padzie od XBOX 360 z kablem

 

Osobiście używam tego z kablem do PC, głównie ze względu na baterie bo miałem już parę razy sytuację na Xboxie, późny wieczór, gram w najlepsze a tu pad się wyłącza, a baterii zamiennych brak. Oczywiście zaopatrzyłem się już w akumulatorki i ładowarkę ale aby tego uniknąć to do komputera kupiłem pada z kable. Długości dokładnej kabla Ci nie powiem, ale mogę powiedzieć że jest on dłuuuugi (obstawiam ponad 2,5 metra). Czasem irytował mnie nadmiar tego kabla. Zaletą takiego Pada jest też to że działa on zarówno z PC jak i Xbox 360.

 

Z wytrzymałością też jest dobrze. Ja swojego kupiłem w 2009 roku i do dziś działa bez problemu, a swego czasu sporo grałem, dużo razy też upadł, kilka razy pił ze mna chłodzone napoje oraz służył jako przyczepka do traktora mojego syna  :D i działa, luzów na analogach brak, jedynie co to lewa gałka się starła od używania.