Dobry PC spadki FPS

Witam . Mam problem z spadakami w grach .Czasami gry dzialaja plynnie a czasami fps spada nawet do 20 .

Fps spada np w cs 1.6 po wybuchu Granata , W League of Legends przy minimalnej akcji tez spada.

Specyfikacja komputera.

ATI Radeon HD 5770

4 GB ram

AMD Athlon II X2 240 Processor (2 CPUs), ~2.8GHz

GA-770T-USB3

WD 250 GB

System obecnie Win 7 , ale na XP jest dokladnie to samo :frowning:

Temperatury podzespolow

tempes.jpg

Aktualizacje sterownikow i dx nic nie daja :F . Starsze sterowniki do karty graf tez bez razulatatu .

Zwaracam sie do Was o pomoc bo ja juz nie wiem co jest nie tak .

Sprawdzałeś temperatury ?

Widzisz chyba zrzut speedfana :]

A zainstalowane wszystkie sterowniki? Chipset, karta graficzna, etc?

Tak .

Akurat mnie to nic nie mówi, nie korzystam z speedfana. W każdym razie 80 stopni to bardzo duża temperatura, a programy potrafią przekłamywać. Może to spowodować obniżenie wydajności w grach :slight_smile:

W biose temp sa takie same jak w speedfanie .A czemu jest 80 stopni nie mam pojecia , pasta jest zmieniona a to jest chyba temp chipsetu.

Dodane 09.11.2011 (Śr) 15:17

liczylem na odpowiedzi …

Jeśli masz 80 stopni Celsjusza w obudowie, to wiedz, że coś się dzieje. Zlikwiduj ten problem.

Przede wszystkim sprawdź temperatury AIDA64, by dokładnie ustalić co się grzeje.

Co do programu, który pokazuje temp. polecam HWMonitor. Używam go sam i jest b. dobry.

Temp 3 to temp procesora, sprawdź czy radiator nie jest zakurzony, czy wentylator pracuje, dalej sprawdź czy chłodzenie ma mocny docisk. Pasta termoprzewodząca była kładziona na procka? Obudowa ma zamontowane wentylatory? Kable nie blokują przepływu powietrza?

Pasta na procku jest nowa dobrze dolega do proca ,radiatory wszystkie sa czysciutke . Obudowa jest bez pokryw bocznych .

Raport z AIDA Temperatury:

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 35 °C (95 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 27 °C (81 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 27 °C (81 °F)

GPU Diode (DispIO) 42 °C (108 °F)

GPU Diode (MemIO) 44 °C (111 °F)

GPU Diode (Shader) 46 °C (115 °F)

WDC WD2500AAKS-61L9A0 [TRIAL VERSION]

Sprawdź temp pod obciążeniem (OCCT, Furmark, Orthos).

I pobierz HD Tune > zakładka health zrób screena.