Dobry program antyvirusowy i zapora

Witam, potrzebny mi bardzo dobry program antywirusowy oraz zapora firewall. Oczywiście programy te mogą być płatne, byle było dobre. Obecnie używam AVG i nie jestem zadowolony. Będę bardzo wdzięczny jeśli coś mi doradzicie. Pozdrawiam

Witaj

z płatnych

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte … 12661.html

darmowy

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

p.s

albo darmowy

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html

plus

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-Free- … 13119.html

P.S

jeszcze pytanie jaki system i ile masz pamięci ram?

Ja używam zestawu Kaspersky Antivirus + Comodo Internet Security (instalacja bez modułu antywirusa z powodu rzekomej niezgodności z Kaspersky AV) i jestem bardzo zadowolony.

Comodo sprawdza się jako zapora ale jego antyvirus pozostawia jeszcze trochę do życzenia.

Po co instalować antywirus i zapore jak można mieć wszystko w jednym bardzo dobrym pakiecie… a jakim?

Kaspersky Internet Security. Tam masz wszystko w jednym, począwszy od zapory do blokowania bannerów w necie i reklam.

KIS wygrywa wszystko co możliwe, jest najlepszy i dlatego go polecam iż sam korzystam :lol:

Nic lepszego nie znajdziesz, a żałować na pewno nie bęziesz

rradek21 , może i masz rację ale Kaspersky Antivirus ma też już w sobie ograniczoną funkcjonalność firewalla i osłony systemu a Comodo IS ma bardzo skuteczną zaporę i osłonę systemu (Defence+).

I w tym wypadku te dwa programy nie zakłócają sobie nawzajem pracy a się dobrze uzupełniają, łatwiej jakiemuś syfowi przedostać się do systemu chronionego osłoną systemu w jednym programie niż do podwójnie chronionego.

Jako potwierdzenie tego co piszę dodam że czasem mam sytuację Kaspersky mi coś wykryje niebezpiecznego i zablokuje (wczoraj chciałem wejść na jedną stronę i zamiast niej zobaczyłem w przeglądarce info od Kaspersky’iego że strona ma wirusa - co prawda po analizie kodu okazało się że to fałszywy alarm ale jednak program był czujny) a czasem to Comodo pokaże mi że jakiś program próbuje wykonać dziwną operację i pyta czy mu zezwolić.

A czasem oba programy pokazują mi alarm i wtedy mam pewność że to nie FP tylko faktyczne zagrożenie (no powiedzmy 90% pewności).

A tak poza tym to taniej wychodzi zestaw Kaspersky AV + Comodo IS niż Kaspersky IS.

A co do blokowania banerów i reklam to nie wszystko da się zablokować poprzez blokadę transferu (niektóre reklamy są zaszyte w kodzie strony) i tu przewagę zyskuje dodatek do Firefoxa (oczywiście to już typowo dla użytkowników FF) AdBlock Plus w którym można skonfigurować aby to co jest niechciane a nie da się zablokować pobierania to zostaje ukryte i niewidoczne.

No właśnie, po co instalować kolejny program jak AdBlock jak KIS Ci zablokuje…

I właśnie KIS wszystko blokuje, nie mam żadnych reklam… dodatkowo blokuje reklamy przed filmikami na stronach TVNu co był odpowiedni temat na DP a AdBlock miał problemy.

Po co instalować tyle programów jak można mieć jeden :lol:

w życiu bym się w takie coś nie bawił jak antywirus do tego firewall i jeszzce adblock i inne… po co tyle tego… :o

Owszem KIS ma wszystko w jednym ale chodzi o to że KAV z CIS się nawzajem uzupełniają.

Kaspersky mają nieco odmienną ideologię ochrony, Kaspersky dokładnie skanuje pliki i porównuje z bazą a Defence+ w Comodo wszystko co nie jest mu znane (nie jest w jego bazie ani nie zostało dodane do wykluczeń przez użytkownika) uruchamia w piaskownicy.

Co więcej Comodo uruchomi w piaskownicy plik który był dodany do wyjątków ale został zmieniony podczas gdy Kaspersky w takim wypadku uruchomi plik jako zaufany nie weryfikując czy nie został on zmieniony.

Kaspersky dokładnie skanuje pliki ale Comodo jest bardziej czujny pod względem tego co dany plik próbuje zrobić (co uruchamia, do czego się odwołuje itp.), mając oba programy mam porównanie.

Co więcej ostatnie wersje Kaspersky nawet zbyt nachalnie kasują to co uznają za zagrożenie nie dając użytkownikowi możliwości wyboru ani przywrócenia z kwarantanny dopóki program sam nie uzna że plik jest jednak bezpieczny co mnie wkurza i czasem muszę na chwilę deaktywować jego ochronę a wtedy jestem chroniony przez Comodo.

Od siebie polecę Nortona Internet Security- bardzo dobry pakiet antywirusowy- blokuje podejrzane strony, skutecznie chroni jednym słowem. Do tego można Malware baytes dodać i jesteś zabezpieczony praktycznie w 90% bo 10% trzeba zostawić użytkownikowi.

Linux. Chociaż na Windowsie używam avast i comodo firewall z defense+ i daje radę, nigdy nic mi nie zainfekowało kompa.

Naprawdę dobry i tani program ? To Emsisoft Anti-Malware . Prawdopodobnie najlepsza ochrona w czasie rzeczywistym jak i podczas skanu na żądanie. 2 silniki - jeden IKARUS (składnik HitmanPro) drugi to autorski silnik Emsisoftu (składnik HitmanPro) ,bloker behawioralny - blokuje nietypowe i podejrzane zachowania (np próba zmiany Zasad grupy/Dodanie do autostartu/instalacja i próba pobrania czegoś “po cichu”) ,ocena wykrytego pliku przez społeczność , samoobrona przed zakończeniem procesu za pomocą kodu captcha ,własne reguły dla aplikacji. Do tego nie obciążająca konfigurowalna ochrona www. Skanuje bardzo szybko , małe użycie zasobów - jak nic się nie dzieje jest niewidoczny i cichutki.

PS zapora Emsisoftu- Online Armor zablokowała Stuxnet - najbardziej wyrafinowany robak jaki powstał do tej pory ,niestety jej rozwój został zaprzestany .

Ja używam całego pakietu Comodo, i sporadycznie rewelacyjnego Kaspersky Rescue Disk. Oprócz tego, czasami programy antyspamowe antymalware ale to zupełnie inna historia. Nie narzekam ale co user to inne upodobania i obyczaje. Inny jest też u każdego poziom tolerancji na niedoróbki. Zależy do czego Ci ten program potrzebny i co Cię tak irytowało w AVG, który jest jednym z lepszych antywirusów?

super, dzieki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam !

Ja z kolei polecam z darmowych antywirus i firewall ten.

http://roboscan.com/Support/product.aspx

Test scanera i ochrona w czasie rzeczywistym - filmik

Ryszard65 ,

W teście programik poległ :wink:

Test Emsisoft AM

i z aktualizacji na aktualizacje (obecnie 6.6.0.1) jest coraz lepiej.

Najlepszy jak dla mnie jest Kaspersky Pure Total Security. On zapewni ci dosłownie maksymalną ochronę twojego komputera!

Link - http://www.kaspersky.pl/pure