Dobry program do odczytu temperatury karty graficznej

Witam:

Potrzebuję jakijś dobry program do odczytu temperatury karty graficznej. Właśnie wczoraj podkręciłem grafikę tę co w podpisie i sprawdzałem w 3Dmarku oraz grałem z 3 godziny w titan questa i chodzi wszystko stabilnie i miodzio ale chciałbym zobaczyć jakie są temperatury

Everest ultimate lub GPU-z

Sprawdzałem GPU-Z ale nie ufam mu raz pokazuje temp 50 po 1 s 70 po chwili 100 stopni a po 5 sekundach znowu 50 stopni

no akurat GPU-Z jest jednym z najlepszych, ale zobacz Speedfan, Everest Ultimate,

no właśnie ma speedfana i która pozycja pokazuje temperaturę grafiki ?? bo niestety Everesta Ultimate skorzystałem pół roku temu i teraz nie mogę

http://forum.purepc.pl/temat/chlodzenie … try2257823 przeczytaj ten temat. Tyle ludzie myślą o speedfanie. A moze użyj programy PC wizard lub darmowego SIW ale nie wiem czy on pokazuje temperatury. No i zawsze jeszcze mozna je zobaczyc w biosie.

ściągnołem tego PC wizarda ale on też pokazuje dziwne temperatury raz pokazuję 61 C potem 50 stopni a po 1 s 59 chyba mam czujnik zrąbany

Pewnie tak ale jeśli Wszystko dobrze działa to nie powinieneś sie przejmować. A jeśli sie nadal boisz to poprostu dotknij procesora na karcie i sam zobacz czy jest bardzo gorący.

nie boje się w końcu teraz karty graficzne są bardzo tanie a chciałem podkręcić żeby trochę zwększyć wydajność ( miałem zamiar kupić GF 9600GTale niestety wyszły nieprzewidziane wydatki )

Zależy jakie karty są tanie. Jesli tak mówisz to by Ci nie przyszkadzało ze miałeś nieprzewidziane wydatki.

Dla mnie tanie karty to są za cenę 200-250 zł. a jeżeli wyjdzie sytuacja że tę kartę spalę lub uszkodzę nie widzę problemu ponieważ płyta główna posiada integrę GF 6150 SE i mogę na niej jechać przez jakijś czas dopóki nie uzbieram na coś lepszego.