Dobry RAM 4 GB DDR2, 800MHz do 200 zł

Jak w tytule. Co polecacie? Mój kolega kupuje, prosił mnie o polecenie jakichś dobrych kości. 200 zł nieprzekraczalne, więcej nie dozbiera. Potrzebuje dobrych, szybkich kości, ponieważ to maniak gier.

Patriot LLK/OCZ platinium

Gorszych się po prostu nie opłaca.

Z OCZ jestem bardzo zadowolona, ale nie chcę, by pomyślał, że mu proponuję tylko dlatego, że sama je mam. Na jego płycie głównej i z Athlonem 64x2 chodzą tlko 800, 1066 pójdą tylko z Phenomem.

“Potrzebuje dobrych, szybkich kości, ponieważ to maniak gier.”

A częstotliwość i opóźnienia bardzo wpływają na gry…

Praktycznie każde pamięci potrafiące wykręcić 800MHz przy CL4 oblepione radiatorem (Patrioty llk czy A-Daty Vitesta) będą dobre. Chyba że się weźmie jakieś pamięci 1066MHz przy CL5, wtedy już bez różnicy.

Więc do 200 zł CL4 - w grę wchodzą tylko te:

http://www.allegro.pl/item620507948_pat … l_box.html

albo

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 64&katid=3

Proponowane Geil Ultra 4GB przekraczają budżet.

Moje OCZ http://www.techmarket.pl/produkt-Pamiec … 6,154.html - zgodnie z tym, co mówisz nie będą dla niego dobre.

221 plus przesyłka, to już nie będzie tak niewiele ponad budżet. Jeżeli dozbiera to pewnie kupi, a jeżeli będzie wybierać pomiędzy Patriotami LLK a OCZ Nvidia SLI, które w waszej opinii są lepsze.

czarna1412, wszystkie 3 zestawy to 800MHz CL5, więc wg mojego kryterium, żadne się nie mieszczą w pamięciach “dobrych”.

Pamięci różnych producentów, ale z takimi samymi ustawieniami będą działać identycznie, więc tak na prawdę trzeba znaleźć pamięci, które będą potrafiły uzyskać wysokie ustawienia przy oc. Takimi pamięciami będą zdecydowanie częściej te, które mają domyślnie 800MHz i CL4, bądź 1000+MHz i CL5, niż 800MHz i CL5.

http://www.agito.pl/ddr-2/patriot-ddr2- … 31281.html - to jest przykład tanich i dość dobrych pamięci

Właśnie o tych Patriotach myślałam, ale złe wkleiłam. Dzięki za pomoc, już wiem czego dla niego szukać.

Kolega zdecydował dołożyć do: http://www.techmarket.pl/produkt-Pamiec … 4,154.html, ale zastanawia się jeszcze nad Mushkinami

http://www.techmarket.pl/produkt-Pamiec … 6,154.html

Które są lepsze - Geil Ultra, czy Mushkin?

Według mnie Mushkiny.

Pomijając fakt, iż na Geil’ach zawiodłem się zbyt wiele razy. I mówie tu o serii Ultra i Black Dragon, szroty jakich mało, zerowe OC.

Czy ktoś znalazł może jakieś testy Mushkin Blue? Szukałam w necie, ale nigdzie akurat testów tych kości nie udało mi się znaleźć.

W grę wchodzą Mushkiny albo G.Skill, ponieważ takie wybrał. Powinien brać Mushkiny Blue za 211 zł, czy opłaca się dołożyć do http://www.reactor.pl/produkt-ddr2-4-gb … ack,42819/