Dobry router ADSL do podziału łącza


(Mfp) #1

Otóż wspólnie w domu posiadam trzy komputery i są one podpięte ze sobą już routerem Netgear Firewall Router DG834 ADSL.

Otóż problem jest następujący iż już jak dana osoba zacznie coś pobierać z internetu wszystko diabli bierze i szybkość na pozostałych spada do 10kb/s, o graniu online już można zapomnieć bo ping ma aż 5000!, czasem nawet nie chce się Google załadować...

I więc proszę o radę, tego który się zna na sprzęcie i doradzi mi który router na ADSL będzie najlepszym rozwiązaniem i dzielić będzie dobrze łączę jak i pingi, a nie wszystko na jeden komputer; ponieważ ten mój obecny (Netgear DG834), nie daje rady...

Proszę o radę.


(Sieradzki) #2

Najlepiej dokup jakiegoś switcha, w routerach jest już switch 4 portowy, ale nie bedze on nigdy tak wydajny jak klasyczny switch. To jest najprostrze rozwiązanie twojego problemu, sam korzystam w domu z tego modelu Natgeara i znam podobny problem :D. Polecam urządzenia Linksysa lub Cisco.


(Kpc21) #3

Raczej Linksysa, bo Cisco to są urządzenia do zastosowań w firmach, gdzie jest po kilkanaście-dziesiąt-set kompterów, ponadto Linksysy się znacznie prościej konfiguruje.

Poza tym Linksys to też Cisco.


(Mfp) #4

a może model, tak zastanawiałem się nad Linksysem właśnie, lecz nie wiem który dla mojego problemu? :wink:


(Kpc21) #5

Z tego co czytam, to WAG54G2 ma QoS (czyli sprawiedliwy podział transferu pomiędzy użytkowników). Powinny cię interesować routery z tą opcją.


(Mfp) #6

i o to chodziło :wink:

zakupie i przetestuje go :wink:

gdy tylko będzie mój i przetestuje - opinie tutaj napisze dla innych...