Dobry ruter do gry w sieci

Poszukuje dobrego routera o dość dużym zasięgu, tak abym mógł grać np w cod4 bez przerywania połączenia. Cena na drugim miejscu :wink: . Może ktoś ma taki?

W linii prostej jakieś 10, 11 metrów od miejsca, gdzie będzie stał ruter. Kompa mam na piętrze, także od rutera dzieli mnie jeszcze gruba ściana dzieląca dom na piętra, więc potrzebuje coś naprawde dobrego :slight_smile:

Z ważniejszych informacji jakie powinieneś podać to:

  • z jakiego ISP korzystasz (dostawca netu).

  • router ma być z modemem czy obojętne Tobie to jest ?

  • ile jesteś w stanie wydać kasy

Dostawca internetu: Netia

Szybkość łącza: 1024

Bez modemu, sam odbiornik

O cenie potem

Jeszcze tylko jedno, modem twój korzysta z Annex’u A czy B ?? Będzie tam pod spodem zapewne pisać.

Ale generalnie to ja bym ci polecił Linksys’a WAG200G (E1), gdzieś po 190zł latają.

Jeśli się nie mylę WAG200G (E1) ma modem pod annex b

WAG200G-eu ma annex a, ale głowy nie dam.

Dlatego właśnie napisałem E1 w nawiasie :stuck_out_tongue:

Hmm fajnie, maniekz , a czemu nie np WAG200G-EU/E1 lub WAG200G-EU(E1)? Hehe, co? :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ogólnie routerek fajny, ale mógłby mieć odkręcaną antenę.

A ja właśnie bym polecał coś innego podobnie sprawdzonego, choć ten ma b. dużo pozytywnych opini.

Ale ja zawsze byłem i zapewne będę na rzecz routerów/access pointów z odkręcaną anteną.

W Twoim przypadku bym brał tylko z odkręcaną anteną i nawet dokupywał odrazu jakąś dookólną 9-12dbi(oczywiście chodzi mi o te małe a nie te do sieci bezprzewodowych co na dachu są)-cena z 40-50zł za antenke :slight_smile: A zasięg cacy, ew. się wstrzymać z anteną i zobaczyć jak się sprawuje, generalnie jak chcesz w COD4 czyli pewnie stacjonarny to nawet skrętką lepiej połączyć(także nie byłem do niej na początku przekonany)

Ok czyli mówicie, że ten WAG200G (E1) by był dobry, ogólnie jest mi obojętnie czy z odkręcaną antenką czy nie. Nowy kosztuje w granicach 250 zł czyli będzie trzeba trochę uzbierać kasy :wink: . Tak wogle jaka jest różnica, czy z odkręcaną antenką, czy nie? Aktualnie mam router firmy D-link WIRELESS 2 z odkręcaną antenką.

Bolo92 , 9-12dB? Silna antena nie oznacza, że sieć będzie ładnie chodziła. Można i 19dB, tylko wszystko ściągniesz z bardzo dużej odległości. Będzie tyle śmieci, że jakość sygnału będzie niezwykle niska, a i ty będziesz siał sygnał na kilometry. Antenę na tak krótkie odległości należy dobierać pod kątem raczej długości kabla. Antena odkręcana jest potrzebna, aby zastąpić ten kawałek drutu w plastikowej otoczce, zwanej dookólną, anteną o bardziej zwartej wiązce (panelowej, kierunkowej) lub, aby wyciągnąć antenę poza przeszkodę (chodzi mi o wolne strefy FRESNELA). Wbrew pozorom te małe 2dB w domu zazwyczaj wystarczają, ale czasami warto je wymienić na mały panelik.