Dobry serwer hostingowy

Witam

Jestem pracownikiem lokalnego dostawcy internetowego. Firma zdecydowała się na zakup nowego serwera hostingowego. Serwer ma starczyć na długo, więc musi być on naprawdę dobry. Minimum to 9TB HDD i 16GB RAM. No i di tego dobry procesor oczywiście :slight_smile: Wszystko do 16 000 zł

Jakieś propozycje?

Hmmm… Może moją sprawdzoną propozycję:

Obudowa i chłodzenie:

Sharkoon Rebel 12 Economy Edition Black - obudowa ma 11 kieszeni 5.25" - 1 kieszeń na nagrywarkę, 10 na HDD z Revoltec Hard Drive Freezer każdy

2x Thermaltake BigWater 745 --------------|

2x Arctic Cooling Fan 8 L ---------------------|–| Mogę wydać się dziwna, że 2x chłodzenie wodne i do tego jeszcze wiatraczki,

2x Arctic Cooling Fan 12 L--------------------|–| ale przy takiej ilości HDD lepiej by było mieć naprawdę dobre chłodzenie,

10x Revoltec Hard Drive Freezer------------|–| zwłaszcza z takim przeznaczeniem :slight_smile:

Sharkoon System Fan S 140x140x25 mm-|

Sprzęt:

LG SuperMulti DVD±RW GH22LP20

16x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

4x GoodRam DDR2 2 x 4GB 800MHz CL5

2x Quad-Core Intel Xeon processor X3360 - 2,83 GHz

Intel Server Board Sapello S5000VSASASR

Modecom VOLCANO ULTRA 1500W ATX PFC

Wszystko do zakupienia na Komputroniku (http://komputronik.pl) za 15480zł + koszt/y przesyłki/ek

System operacyjny wedle własnych upodobań. polecem MS Windows Server 2008/2003 Web Edition, ale oczywiście można inne :slight_smile:

Ka$$ , zaskoczyłaś mnie. pozytywnie oczywiście :slight_smile: Myślałem, że w ogóle nie będzie odpowiedzi, lub tylko jakieś markowe. Serwer oczywiście wpsaniały, jak za taką cenę :slight_smile: W poniedziałek przedstawię szefowi. jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

A nie znalazło by się coś na SCSI?