Dobry serwer hostingowy

(Grjlpgs) #1

Witam

Jestem pracownikiem lokalnego dostawcy internetowego. Firma zdecydowała się na zakup nowego serwera hostingowego. Serwer ma starczyć na długo, więc musi być on naprawdę dobry. Minimum to 9TB HDD i 16GB RAM. No i di tego dobry procesor oczywiście :slight_smile: Wszystko do 16 000 zł

Jakieś propozycje?

(Ka$$) #2

Hmmm... Może moją sprawdzoną propozycję:

Obudowa i chłodzenie:

Sharkoon Rebel 12 Economy Edition Black - obudowa ma 11 kieszeni 5.25" - 1 kieszeń na nagrywarkę, 10 na HDD z Revoltec Hard Drive Freezer każdy

2x Thermaltake BigWater 745 --------------|

2x Arctic Cooling Fan 8 L ---------------------|--| Mogę wydać się dziwna, że 2x chłodzenie wodne i do tego jeszcze wiatraczki,

2x Arctic Cooling Fan 12 L--------------------|--| ale przy takiej ilości HDD lepiej by było mieć naprawdę dobre chłodzenie,

10x Revoltec Hard Drive Freezer------------|--| zwłaszcza z takim przeznaczeniem :slight_smile:

Sharkoon System Fan S 140x140x25 mm-|

Sprzęt:

LG SuperMulti DVD+-RW GH22LP20

16x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

4x GoodRam DDR2 2 x 4GB 800MHz CL5

2x Quad-Core Intel Xeon processor X3360 - 2,83 GHz

Intel Server Board Sapello S5000VSASASR

Modecom VOLCANO ULTRA 1500W ATX PFC

Wszystko do zakupienia na Komputroniku (http://komputronik.pl) za 15480zł + koszt/y przesyłki/ek

System operacyjny wedle własnych upodobań. polecem MS Windows Server 2008/2003 Web Edition, ale oczywiście można inne :slight_smile:

(Grjlpgs) #3

Ka$$ , zaskoczyłaś mnie. pozytywnie oczywiście :slight_smile: Myślałem, że w ogóle nie będzie odpowiedzi, lub tylko jakieś markowe. Serwer oczywiście wpsaniały, jak za taką cenę :slight_smile: W poniedziałek przedstawię szefowi. jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

(Rabbi Non) #4

A nie znalazło by się coś na SCSI?