Dobry sprzęt, a mało fps

Witam tak jak w temacie, mam dosyć dobry sprzęt, a np w cs go na strefie zagrożenia posiadam nawet czasami 60 fps, a w codzie Warzone mam poniżej 50 fps na najniższych oczywiście wszystko.

Ktoś może wiedzieć w czym tkwi problem?

Sprzęt to:

i7-6700k 4.0 Ghz

GTX 1070 8 gb

16GB RAM

ASUSTEK H110M-A/M2



Temperatury płyty powyżej 100 C i procesor zrzuca zegary. Bardzo dobre połączenie procesor z „K” i płyta biurowa :rofl:

1 polubienie

kupiłem ten sprzęt za 600 euro więc źle nie jest :rofl:.

Czyli wina leży po płycie i przez to blokuje mi fpsy?

Do tego temperatura procesora max 83, gdzie dopuszczalna przez Intela wynosi 63C. Pewnie chłodzenie box’ owe.

czyli jak kupie płytę główną to będzie już git? temperaturę sobie zbije pastą bo pewnie nie była wymieniana.

Jaką płytę polecasz?

100% pewności nie ma, oprogramowanie odczytujące dane z sensorów na płycie czasami przekłamuje wyniki.

Przed wymianą czegokolwiek sprawdź wyniki benchmarków w wymienionych grach dla tego procesora, to tylko 4 rdzenie więc w nowszych grach może już nie wystarczać.

Przydał by się jeszcze skalp tego procka bo pewnie pasta pod ihs’ em sucha. Płyta zależna od budżetu jakim dysponujesz.

Ewentualnie sprzedać i kupić coś na AMD lub core 10 lub 11 gen.

budżet można powiedzieć, że unlimited tylko nie wiem czy chce zmieniać procka ewentualnie w przyszłości.

benchmark zrobić msi afterburner?

na moim sprzęcie powinno wyglądać tak z fps’ami a ja mam poniżej 50

W pierwszej kolejności undervolting procka. Może coś da (i jest za free).
Później jakaś obudowa z meshem i dobrym wentylowaniem (w sumie możesz zobaczyć jak sprzęt działa bez obudowy).

Inwestowanie w gruza nie jest dobrym pomysłem.

temperaturę sobie zbije pastą

to nie zawsze tak działa.

Screenshot 2022 05 21 19 31 26 - Darmowy hosting zdjęć iv.pl chodzi o to?

wiecie zależy mi tylko żeby na tym sprzęcie pograć w tego warzona na tych 60-80 fpsach, a aktualnie mam poniżej 50 bo zazwyczaj nie gram w żadne wymagające gry więc ten komp mi zdecydowanie starcza

The 6700K was running at 4,4Ghz, so if you have a 6700 stock, it’s running quite slower. Could be part of the reason

Komentarz pod filmem który wrzuciłeś, poza tym są tam spadki do około 45 kl/s (choć zwykle jest ponad 70kl/s).

  1. Na wydajność w niektórych grach ma wpływ użycie dwóch kanałów pamięci RAM, więc konfiguracja 2x 8GB może być szybsza od 1x 16GB.

  2. Im niższa temperatura procesora tym większa częstotliwość w trybie turbo, wymiana pasty (lub całego układu chłodzenia) może poprawić wyniki.

  3. Wymiana płyty również może poprawić wyniki jeżeli faktycznie VRM się przegrzewa.

1 polubienie

To za mało do tego tworu jakim jest COD, rozepchali do monstrualnych rozmiarów IDTech 3, a w pewnym czasie fantazja ich tak poniosła, że nie ogarniają i rozpychają dalej. Mam dużo mocniejszy CPU i GPU i fps mizerny.

Ja bym zaczął od zmiany pasty na radiatorze płyty i ewentualnie dodaniem chłodzenia z boku obudowy, żeby wentylować MOBO.

Generalnie na innym forum doszliśmy, że mam pamieć na kagańcu 2100 mhz więc muszę zmienić płytę bo moja płyta nie obsługuje xmp oraz ram bo też jest badziewny.
Asus H110M-A/M.2 Performance Results - UserBenchmark tu jest cały mój sprzęt
więc pytanie mam jaką polecacie płytę główną oraz ramy do tegho sprzętu?

To nie tak jak myślisz, jesli chodzi o temperature. To co piszesz to temperatura TCase.
W procesorach intela optymalną temperaturą rdzeni jest temperatura ponizej 80 st. Temperatury powyzej 85 st. nalezy unikać.
Dokładny i łopatologiczny opis czym różni sie TCase od temperatur rdzeni jest ponizej.