Dobry sprzęt, mało fps

witam, posiadam laptopa z ryzen 5 2500u, rx560x 4gb, 7gb ram, hdd i mam mało fps w csgo. przeważnie 150, w niektórych momentach na wyścigu zbrojeń czy grze z botami fps spadają poniżej 60. irytuje mnie to strasznie, bo kumpel na na pc z i5 jakimś tam ma po 300fps. dokładnego modelu nie pamiętam, ale na cpu.userbenchmark był o ok. 10% lepszy od mojego procesora. z tego co mi wiadomo cs zużywa głównie procesor. mam wysoką wydajność ustawioną, temperatury w normie, stery najnowsze. a i nie mam takiego problemu tylko w csie, ale też w unturned. najnizsze w miescie na multi 40fps, na ultra jakieś 30. irytuje mnie to strasznie bo grafa porównywalna do gtx1050, procek jest dobry a stałych 60fps nie mogę osiągnąć. wiedźmin 3 normalnie najniższe ust graficzne full hd ok. 50fps, najniższe ust graficzne hd 140fps. wiedźmin ust all ultra, postprocessing też - 25fps fullhd, 70fps hd. help

A może w normie dlatego, że pod obciążeniem spada Ci taktowanie? Sprawdzałeś?

Model laptopa, odpal HWmonitor, pograj godzinę i wrzuć screen. Odpadł po sesji z HWmonitorem MSI Afterburner i zobacz jakie parametry spadają podczas dropu FPS.

Ryzen 5 2500U to niskonapięciówka nastawiona raczej na przeglądanie neta. Wszystkie procesory z literką “U” na końcu tak mają. Są wydajne przez chwilę, potem włącza się limit mocy i spada taktowanie. Zdecydowanie nie sprzęt do gier. Procesory Core i5 z desktopów są o niebo wydajniejsze. Ja mam Intel Core i5-8250U i nawet scroll YT podczas odtwarzania filmu 1080p 50fps się zacina.

Nie do końca ten procesor jest słaby… na Integrze przy tym samym CPU mam około 150 FPS w CS:GO prawie bez spadków.

po godzinie grania wygląda to tak
@panicagaming jakie masz wtedy zużycie procesora? model to acer nitro 5

co ciekawe zużycie procesora tylko 64 procent, jakby wybiło te 100% to byłoby te 250fps pewnie. tylko jak to mam zrobić? cs mam na najniższych, bo tak mi się najlepiej gra

Zobacz czy Ryzen 2500U ma tzn. tryb boost i wyłącz go (. To powinno zmniejszyć pobór mocy (będzie tylko maks zegar bazowy) i zredukować spadki

częstotliwość bazowa to jest 2.0GHz a w trybie boost 3.6GHz. jak mam go włączyć/wyłączyć? z tego co mi wiadomo on sam działa i procesor zwiększa taktowanie gdy trzeba. mogę sie mylić

Dobrze myślisz, ale w niektórych BIOS da się go ustawić “na sztywno” (w laptopie wątpie).
Hmm temperatury mam ciut wyższe, ale przy CS użycie procka do 40% nie dochodzi…
Nie wiem czy po prostu coś innego w systemie nie bierze procka i dostajesz dropa.
PS: wykorzystanie procka jest automatyczne, wg potrzeb gry, więcej % powinno być na wyższych ustawieniach.

Tak dobrze mówisz, nie wiem gdzie, ale może ustawienie w planie zasilania na 99% wydajności wyrówna?

wątpię. zresztą to nie są takie dropy bez powodu, więcej strzałów, więcej graczy, więcej dzieje się na ekranie i wtedy właśnie jest poniżej 60fps. w fps benchmark w cs miałem średnio 107fps, słaby wynik. ten sam kolega z 10% lepszym procesorem i gtx1060 na najwyższych miał 250, ja najwyższe 90. to jest różnica niebo a ziemia.

ogólnie mam własny plan zrobiony według poradnika, bo plan “wys. wydajność” nie był wysoką wydajnością i komputer w grach nie używał dedykowanej karty graf. mam wszystko tak jak w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=gLn0AzxM7VY
czy mam coś zmienić w tych opcjach na 99%?

Procesor, MOŻE coś to da, a może nie, taka zgadywanka-eksperymentalna :wink:

I tu właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Ma prawie identyczny procesor wydajnościowo ( który prawie nic nie daje, ma go po prostu nie brakować) a za to ma ze 3 razy lepszą grafikę.

source potrzebuje głównie procesora, więc to nie ma większego znaczenia że ma lepszą grafike. na q6600 i gts450 udaje mi się wyciągnąć 150fps a ryzen 5 2500u jest wiele lepszy, tak samo rx560x jest lepszy od gts450

No właśnie ma, nie słuchasz…
Nawet jeśli gra jest “procesorowa” to znaczy, że pobiera dużo procesora, a nie że ciągnie z niego FPS. FPS zawsze jest ciągnięty z grafiki.

więc mimo tego, że gts450 osiąga po 100+ fps uważasz, że moje fps są w normie?

https://www.userbenchmark.com/PCGame/FPS-Estimates-Counter-Strike--Global-Offensive/3680/7762.0.Low.720p.0

https://www.userbenchmark.com/PCGame/FPS-Estimates-Counter-Strike--Global-Offensive/3680/7964.0.Low.720p.i7

Tak, pomijając tych którzy pewnie robili test na integrze.

Sprawdź na jakim profilu jest ustawione ustawienia zasilania.