Dobry sprzęt za niską cenę. Czy warto?

Witam. Ostatnio znalazłem takie 'cudo’http://olx.pl/i2/oferta/amd-x6-fx-6300-gtx650-oc-8gb-ddr3-CID99-ID8McPN.html#98355a2a7d

Fajnie by było jakby dał radę udźwignąć jakieś nowsze gry aczkolwiek wiadomo szału nie robi. Z czasem bym do niego dokładał i kupował coraz to lepsze części. Ale moje pytanie brzmi czy w ogóle warto inwestować w taki sprzęt za tą cenę? Zapytałem tą osobę która go sprzedaje co to za zasilacz. Na razie odpowiedzi nie mam.

Pozdrawiam

Modecom Logic

Coś więcej?

Mogę powiedzieć, że procesor jest dobry i kiepski. Nie do wszystkiego on się nadaję, niektóre gry odpala w 60 klatkach, a jeszcze inne w 20. No i tak w ogóle to nie ma dużo dobrych procesorów na AM3+, więc jeśli będziesz chciał wymienić procesor na coś lepszego to musisz pamiętać o wymianie płyty g. Jeśli nie masz możliwości kupienia sobie czegoś z Intelem to kup ten zestaw i wymień procesor na innego FXa, który obsługuje ten sam socket (np. 8350). Tyle.

8350 do takiego sprzętu? Dodam, że zasilacz to Modecom Logic 500 atx 12v

do usunięcia 

Za taką cenę nawet przyjemnie, zwłaszcza z monitorem i głośnikami, choć faktycznie procek do najnowszych modeli nie należy. FX 8350 / 8320 ładnie by tu pasował, ale najpierw zasilacz na coś spoza czarnej listy SSD - da większego kopa niż wymiana procka.

Jak masz blisko i nie będzie problemu z przetestowaniem, to można poważnie rozważać.

Do Żor mam rzut beretem dosłownie. @drunkula czyli lepiej Twoim zdaniem będzie pierw zainwestować w dysk ssd a później dopiero w procka tak?

http://olx.pl/i2/oferta/intel-c-i5-44404x3-1ghz-16gb-ram-grafika-2-gb-dysk-2t-CID99-ID9Z1QL.html

Jeszcze takie cuś znalazłem. Może dopłacić jeszcze stówe za ten sprzęt? Plus monitor za 50 zł 22 cale.

Powiem tak: najpierw zasilacz. Po co inwestować w wydajny sprzęt skoro zaraz się usmaży? Potem tak, najpierw SSD - daje niesamowitego kopa, nie będziesz chciał wracać. Dla lepszego wrażenia możesz po zakupieniu SSD odłożyć jego instalaję na wolny dzień… rano używać HDD, w południe zamontować, a później… sam zobaczysz. :wink:

 

Poza tym, skoro to gamingowy konfig, to zakładam że do gier - dwa core’y więcej niewiele dadzą bo gry tyle nie używają, a częstotliwości są podobne. Do tego te FX 83xx mają TDP 125W, a Twój 6300 95 W, więc do nowego procka dopłacałbyś też co miesiąc.

Sam posiadam FX 6350, z tym że SSD siedzi w nim od początku, ale raz zainstalowałem na nim drugi system do jakiś testów na dysku talerzowym. RAZ. Wyleciał po porównaniu szybkości samego windowsa i nie wracałem do tematu. Oba dyski oczywiście w tym samym blaszaku, a na dodatek ten system na SSD już był trochę zaśmiecony.

Może po prostu się przyzwyczaiłem, ale na służbowym laptopie z samym HDD wszystko też jest jakieś wolne, a wydajność podobna.

 

 

//edit: o intelu się nie wypowiem - od dekady moje prywatne maszynki są od czerwonych;-)

Edytowałem post. Znalazłem droższy sprzęt ale do negocjacji. Może ten się bardziej opłaci

@no tak ale jednak jest ta i5ka wsadzona wiec nie jest źle. Co Sądzisz o reszcie podzespołów? Gra warta świeczki?

Aktualnie został tylko ten z i5… Pytałem wczoraj o podzespoły komputera ale jeszcze odpowiedzi nie mam.

Zestaw strasznie drogi poza prockiem i ramem ewentalnie dyskiem (smart do oceny) reszta to kupa złomu. 

Cóż, do i5tki jakoś nie potrafię się przekonać. Mam jeszcze taki zestawik http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-8192-mb-CID99-IDaethr.html#11c245dcd9

Dam Ci dobrą radę nie szukaj używanego złomu jak już bardzo chcesz używane podzespoły powiedz ile masz do wydania wtedy można złożyć sensownego kompa. Tutaj nie masz do czego się przekonywać procek i5 to jedyne sensowne rozwiązanie jeżeli chodzi o najnowsze gry. 

Do 1500 zł mogę wydać. Chcialbym już móc pograć w BFa 4 bez większych problemów albo chociaż może w wieśka na Low’ach :slight_smile:

po co TY się pchasz w starocie ,ja bym Tobie proponował (co prawda teraz jesteś na grafice zintegrowanej) ale masz nowe z 2-wu letnią gwarancją plus możliwość dokupienia karty graficznej . :slight_smile:

 

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Cena: 259zł brutto

Intel Core i3-4160 /3.6GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Cena: 469zł brutto

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Cena: 129zł brutto

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 

Cena: 195zł brutto

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Cena: 160zł brutto

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black

Cena: 149zł brutto

Dość sensowny konfig większość podzespołów na gwarancji.

http://allegro.pl/pc-i5-3-3ghz-radeon-hd7850-ddr5-4gb-gry-i5367088761.html

@mrFreeze w sumie fajna sprawa z tym PCtem co mi poleciłeś ale ja będę w stanie kupić cokolwiek za kasę dopiero po 10tym za 3 tygodnie.

Zestaw tuż pod Twoim postem.

http://forum.dobreprogramy.pl/komputer-ok-2000zł-t505958/

Już patrzę. Całkowicie o nim zapomniałem a sam się tam wypowiadałem :smiley: Dzięki :slight_smile:

Używanego złomu? B-zdura, po to tu piszemy żeby goście jak woda1992 nie przepłacali za używki. Chyba że tylko ja brałem pod uwagę monitor 22" (możliwe że asus, jak na zdjęciu) i 5.1 głośniki. 

 

Przecież to jest zestaw “wypierniczam z kraju” z opcją “i to szybko” - gdybym miał blisko geograficznie, to sam bym kupił.