Dobry telewizor do mieszkania

Chcę sobie kupić nowy dobry telewizor do mieszkania w bloku do mojego salonu. Chodziłem ostatnio po sklepach z telewizorami i mówiąc szczeże zgłupiałem trochę. Nie bardzo się znam na tych telewizorach ale wiem, że mają QLED, mają też OLED. Nie wiem w zasadzie, który z nich jest lepszy ? W jednych telewizorach nie można podobno oglądać stacjj TVN bo jak pojawiają się paski na dole ekranu to po jakimś czasie obraz może wypłowieć. W innych zaś telewizorach się przegrzewają matryce i obraz się robi przez to ciemniejszy. Sam już nie wiem co by było rozsądnym wyborem. Czy telewizor 4K czy 8k ? - Nie mam pojęcia. Bardzo ładny obraz mają telewizory Sony Bravia, że to podobno jakaś nowość. Czy warto taki telewizor kupować ?
I zastanawiam się też czy do mieszkania w bloku do takiego małego salonu - bardziej dużego pokoju, gdzie będe siedział praktycznie 3,5 metra lub 4 metry od telewizora dobrze jest kupić 50 cali ? 65 cali ? Czy może warto jest mieć 85 cali ? - bardzo Was proszę byście mi pomogli coś doradzić sensownego w tej sprawie. Żeby taki telewizor po roku czy po 2 latach czy nawet po 3 latach użytkowania mi nie padł. Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

http://www.hdtv.com.pl

Z takiej odległości to minimum 65", wszystko mniej to małe. Rozdzielczość max 4K wyższa to robienie z siebie jelenia. Przeskalowany obraz z kablówki będzie albo OK albo gorzej, na materiały puszczane w demówkach nie ma się co jarać, progresywne 4K takiego w domu nie zobaczysz. Nie ma TV idealnych, każdy będzie miał jakiegoś buraka. Najważniejsza sprawa przeczesać fora temu poświęcone, określić budżet, znaleźć potencjalny sprzęt lub kilka i przede wszystkim zobaczyć go na własne oczy. Tutaj niezbędny pen drive z kilkoma materiałami video (full hd, 4k, różne biterate) e tym test na DSE (dirty screen effect).

Mam budżet na telewizor do 11 tysięcy max 12 tysięcy. Oglądałem w sklepie Media Markt telewizor Sony Bravia 65 cali za nie całe 11 tysięcy. Czy się opłaca kupować taki telewizor ? Mówili mi, że to jest bardzo duży telewizor, który ma 84 cm wysokości ekranu. Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu telewizorem i może coś mi doradzić? Lub polecić mi jakiś dobry telewizor ?

Kup TV w sklepie internetowym z np. z odbiorem w stacjonarnym. Możesz zdaje się zwrócić towar. Możesz wcześniej dogadać się z kumatym sprzedawcą, kierownikiem sklepu na ewentualną wymianę na mniejszy/większy.

Bez wchodzenia w szczegóły - jak nie szkoda ci kasy to weź jakiegoś 65 cali OLEDa (różni producenci), a jak chcesz przyoszczędzić to wybierz 65 cali QLEDa (Samsung). Dobre wskazówki i porady znajdziesz na http://www.tvtest.pl/.

A które marki telewizorów są lepsze ?

  1. Sony
  2. Philips
  3. Panasonic
  4. LG
    Który producent jest najlepiej sprawdzony ?

Wszystkie są dobre tylko kwestia, który model jest bardziej lub mniej udany.

Ja miałem 52 calową plazmę. Oglądałem z zarówno z odległości 3,5 m jak i 2 m leżąc na kanapie. Z bliska widok jest super o ile materiał ma wystarczającą jakość. Programy przyrodnicze lub sportowe na tym bardzo zyskują. Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na 65".

Liderem sprzedaży TV jest Samsung. Najlepiej wybierz jakieś konkretne modele i poszukaj o nich opinii/testów/recenzji.

Dwie najlepsze IMHO to Samsung i LG, które niewiele ale jednak wyprzedzają konkurencję. Inne marki mniej więcej taki sam poziom (poza takimi wynalazkami jak Manta czy kruger&matz od takich trzymaj się z daleka).
Jeżeli zależy Ci na sprzętowym ambilight to wielkiego wyboru nie masz i pozostaje tylko Philips bo to jego technologia którą opatentował i na razie nie ma udanych podróbek wśród innych producentów.

Całe szczęście, że tylko twoim…

A czym się różni Qled od Oled ? Czy ktoś wie z Was ?

No sorry, ale takie pytanie wystarczy zadać wujkowi google.

https://www.rtvmaniak.pl/9581376/oled-vs-qled-poradnik/

Powiedzcie mi proszę - czy opłaca się kupować telewizor 65 cali Sony Bravia za nie całe 12 tysięcy ?

Nie rozumiem Cię kompletnie. Idź do sklepu i sam sprawdź, który TV jest dla Ciebie dobry. Za 12 tyś za TV można dużo ponarzekać w sklepach, wynegocjować cenę itd. Sony robi przynajmniej dobre TV.

Powiedzcie mi proszę czy jeśli mam szafkę pod telewizor na 160 cm długości to czy wejdzie mi na nią jakiś dobry telewizor 75 cali ? Jeśli tak, to jaki ?
Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Chcesz wydać 12k PLN na TV a nie radzisz sobie z odczytaniem jego parametrów fizycznych?
Czy w pokrętny sposób zapraszasz nas do siebie na oględziny i debatę pt. co kupić? :wink:

Nie koniecznie to musi być telewizor za 12 tysięcy. Ja tylko taki mam budżet. Jeśli to będzie telewizor za 4 tysiące czy za 5 tysięcy to też może być. Byleby miał ładne kolory źywe, dobry dźwięk, wyraźny obraz i długo mi działał. I w miarę zmieścił się na moją szafkę 160 cm. Myślałem, że może ktoś mi doradzi jakiś konkretny model telewizora, bo wie, że ten jest dobry.

Musisz mieć bardziej sprecyzowane wymagania techniczne.
Bo ja ci mogę doradzić LG32LJ50, który spełnia wszystkie te wymagania i kosztuje 899 zł. Jednak wątpię, że spełni on twoje oczekiwania.
Sam musisz najpierw zdecydować na jaki rozmiar matrycy się decydujesz bo ty wiesz jakie masz w domu warunki. Sam musisz poczytać o OLED, QLED i wybrać odpowiednią technologię. Bo to są subiektywne odczucia dla każdego odbierane inaczej. Tak jak pisano wyżej jeżeli chodzi o marki. Wiodącymi są Samsung i LG. Reszta to podobny poziom co wcale nie oznacza, że gorszy bo na przykład w TV od Sony, Panasonica czy Philipsa znajdziesz te same matryce co w TV od LG bo te firmy do produkcji swoich odbiorników kupują panele od LG właśnie. Więc różnic w obrazie między markami nie będzie znacznej bo wszystkie one działają w zasadzie na matrycach od tego samego producenta.