Dobry (w rozsądnej cenie) fotel biurowy

Zależy mi na dobrym, solidnym fotelu biurowym. Design mniej więcej ten styl…


…nic bardziej fikuśnego. Mam prawie 40 i na serio nie musi świecić RGB. Szczególnie zależy mi na wytrzymałym podnośniku (właśnie przez kolejną awarię tego elementu zostałem zmuszony do zakupu kolejnego fotela).

1 polubienie

Nie wiem jaki masz zakres rozsądnej ceny, ale mogę polecić takie dwie marki:
https://www.profim.pl/ i https://www.bejot.eu/pl/produkty/fotele-krzesla-obrotowe
Korzystam od lat z krzesła Profim i jestem zadowolony, możliwość doboru oddzielnie rodzaju mechanizmu, siedziska, oparcia, podłokietników, pająka, kółek na plus.

1200PLN i wzwyż! Może jednak bardziej rozsądny zakres cenowy.

To może inaczej: ktoś może ma i może podzielić się opinią o Unique fotel Expander czarny. Jak wypada przy Grospol Fotel Futura 4 czy DIABLO V-BASIC

Szukasz z siatkowym oparciem?

Tak. Aktualnie mam taki i spisuje się dobrze.

…ale (nie chcę jeszcze zapeszać) może mi się uda wyskrobać te 1500PLN i poskładam w Profim’ie. Bardzo się sparzyłem na fotelach z “sieciówek”. To już trzecie, które u mnie nie wytrzymuje 2 lat (a 90 kilogramów, to chyba nie chorobliwa nadwaga u faceta 180cm wzrostu?)

U mnie przy podobnych wymiarach zawsze pierwsze siada mocowanie teleskopu w siedzisku (zaczyna zgrzytać, trzeszczeć, a fotel się gibie na boki), ale niestety wszystkie fotele, jakie oglądałem rozwiązane są praktycznie w ten sam sposób, więc się z tym pogodziłem i nie przepłacam tylko częściej wymieniam :wink:

1 polubienie

Profimy mam w pracy - tapicerka dość łatwo łapie brud i niemal nagminnie rozwarstwiają się oparcia (plastikowa skorupa od tapicerowanej części). Moim zdaniem niewarte ceny (były po bodaj 1400PLN). Co do wytrzymałości to się nie wypowiem, bo jestem lżejszy od ciebie.
Teraz użytkuję SPC Gear EG450 - kupiony <600PLN i za tą kasę warto. Z droższych - kolega nabył produkt NobleChairs i chwali.

Wszedłem na stronę: Fotele dostosowane do obciążenia siedziska do 140/150 kg wybrałem SitPlus Fotel SPACE. Mam nadzieję, że choć dwa lata wytrzyma. Poprzedni w cenie do 200PLN aktualnie w stanie dobrym (nic się nie pruje, nie przeciera ani trzeszczy) tylko ten nieszczęsny podnośnik tłokowy:/

Napisałbym, że dam znać czy produkt spełnił moje oczekiwania, ale kogo to będzie obchodzić za 2-3 lata? Odpowiem za Was - nikogo!

1 polubienie

Te nowe fotele Genesis Astat 700 sa spoko, i wygodne, ergonomiczne, i do pracy i do grania