Dobry zasięg, a szybkość 1Mb/s Problem!

Witam.

Od jakiegoś czasu mam internet w cyfrowym polsacie i rodzice wzieli sobie LTE+ a mi dali takiego Modem ZTE MF668.

Ok mam antene która kosztowała około 80zł.

Zasięg mam 21/99 ale pobiera mi tak zdj 43239398

Niewiem co się dziej. Ustawiałem w różny sposób antene i ten jest najlepszy na 21/99.

Może ktoś miał podobny problem z internetem w cyfrowym polsacie.

Proszę o pomoc! !!

To zależy od miejsca, zajętości sieci itd. Poza tym na lte nigdy nie wyciągniesz pełnej prędkości.

Masz prawie 4Mb/s nie masz co narzekać, taki już jest ten “mobilny” internet. To co reklamują to jest oszustwo przecież.

Chcesz LTE to zamieszkaj pod PKiN :lol:

@rradek21

Że co? Oszustwo? Poprostu sieć bezprzewodowa tak ma. Chociaż słabo obciążone LTE i tak jest lepsze pod względem wydajności niż własne domowe WiFi.

“Chcesz LTE to zamieszkaj pod PKiN”

Bardzo dowciapne.

@PROGROT,

Uważam, że tak słaby sygnał to chyba poprostu za mało dla LTE. Aby ocenić ile da się “wyciągnąć” ze stacji bazowej w twoim mieście najlepiej weź laptopa i rusz w jej pobliże i tam testuj.

ale ja mówie o tym modemie gdzie on pociagnie do 21mb/s ! a nie o LTE

LTE mi pociąga 83mb/s z anteny w domu !

PROGROT , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Czyli zapewne HSPA+

Przetestuj późno w nocy, tak gdzieś o 3-4. W dzień to normalne, że będzie działało wolniej. Choć i tak nawet połowy nie osiągniesz bo w nocy ludzie ściągają i słaby sygnał.

sprawdziłem teraz 02:40 i 43244137

przy pobieranik to do 12 dochodziło ale jak miał ten internet mój tata to mał zasięg 21/99 i miał w dzień 16mb/s to co jest nie tak ??

Dodane 09.08.2012 (Cz) 1:47

wcześniej robiłem testy na operze a teraz na google chrome i 43244155

Dodane 09.08.2012 (Cz) 1:49

A tu na innej stronie 2109273770.png

21 megabitów na sekundę to jest maksymalna prędkość, której praktycznie nigdy nie osiągniesz, ciesz się co masz, bo nie jest źle.

@PROGROT

Czekaj, trzeba dojść z tematem do porządku. Jaki modem ma twój tata a jaki ty masz?

Testy na obu modemach odbywają się w tej samej lokalizacji?

Ja mam modem Modem ZTE MF668 i to jest ten który ma prędkość do 21Mb/s.

Mój tata ma Modem Huawei E398 + Router Edimax LT- 6408n.

Wszystkie te speedtesty co robiłem to tylko na moim internecie nie na LTE+

Mam dom i ja mam po drugiej stronie taka antenę nazywa się AK 1/800/900/10 i jest kupiona przezinternet za około 80zł z BURO.pl chyba**

wcześniej był jeden modem i był u mojego taty koło talerza cyfrowego polsatu i chyba pobierał w dzień 16Mb/s a ja teram mam ja wyżej i wiecie po ile pobiera.

Dodane 10.08.2012 (Pt) 10:26

przestawiłem antene troche i mam 43310456

Bede próbował dalej

Dodane 10.08.2012 (Pt) 10:42

tak chyba zostawie co prawda było 21/99 a teraz jest 16/99 ale szybciej sie przeglada strony węc chyba tak zostawię

Dodane 10.08.2012 (Pt) 10:43

43311067

Dodane 10.08.2012 (Pt) 10:46

mam transfer i czy jak jestem od 22h do 2h w nocy to gdzie idzie transfer znaczy z kąd jest zabierany z dnia czy nocy ???

Nic mi to nie mówi. Moc sygnału podaje się przynajmniej w dBm.

Niestety, nie pojmuję cię.

I już masz odpowiedź. Twój modem obsługuje technologię HSPA+ a Twoi rodzice mają LTE, więc chyba nie trzeba tłumaczyć czemu o tyle wolniej ci to działa. Przy tak słabym sygnale raczej ciężko o więcej, a może NodeB z którym się łączysz jest obiążony, to wymaga sprawdzenia.