Dobrze płatna praca

Witam! Temat taki nietypowy ale postanowiłem go założyć. Otóż przedemną stoi przyszłość i zastanawiam się w jakim kierunku się kształcić aby mieć dobrze płatną pracę. Mam tutaj na myśli pensje powyżej 10,000zł. Proszę o rozsądne odpowiedzi. Pozdrawiam!

prawnik

Hmm… prawo dosyć ciekawe, sprawy policyjne, sądowe itp. od zawsze mnie ciekawiły ale mam pytanie jakie są wymagania jeżeli wybiorę się na prawo?

no na prawie trzeba sporo czytać :wink:

Egzaminy też nie należą do najłatwiejszych, bo trzeba ryć na pamięć kodeksy i takie tam. Poza tym trzeba być wybitnym studentem, żeby coś osiągnąc a to i tak nie gwarantuje sukcesu. ten rynek jest już nasycony “pociotecznymi”. Bez układów prawniczych w rodzinie ciężko będie się wybić.

Jeśli ja miałbym coś polecać, to możesz spróbować sił w protetyce. Pracując na początku u kogoś nie zarobisz wiele, bo ok 1500 zł na miesiąc, chyba, że będziesz próbować sił za granią. Ale jak juz będziesz mieć swój gabinet to kasa sama do ciebie będzie przychodzić. Znajomy ma własny gabinet w Londynie i na weekendowe zakupy lata do Nowego Jorku :wink:

Pozwól, że nie zaproponuje ci mojej dziedziny, bo nie będę sobie robić konkurencji :wink:

ehh troche to prawo nieosiągalne. A co do tej protetyki to jednak nie, nie pociąga mnie to zbytnio - powiem szczerze: oferta interesująca natomiast brzydzi mnie to troche. Dziekuje i czekam na kolejne propozycje

Zagranice wyjedz , do Angli lub USA . To kraje mlekiem , miodem i Coca-Kolą płynące

Dobrze płacą pilotom samolotów pasażerskich. Coś koło 11tys.

Zostań posłem, nie musisz mieć żadnego wykształcenia.

Bzdury kosz

-Aktor ( xD )żart ;p

-Informatyk-(wykształcony i za granice)

-Leśniczy (Zarabiasz po studiach 3-4k na miecha co prawda nie dużo ale dostajesz dom, samochód i przyjemną prace)

-Budowlanka- wykończeniówka np. w Niemczech za 2-3 dni pracy 4000 euro…

-Inżynier - po dobrej szkole to zarabiasz więcej niż politycy, syn znajomej mojej mamy dostaje 50k zł na miecha…

-Projektant- Za jeden projekt bierze 20k zł np w moim mieście, w takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk do 100k zł. A taki projekt to miesiąc-dwa pracy. Tylko nie zawsze jest klient…

-Adwokat

-Stomatolog

-Otwórz komis samochodowy (tu się naprawdę dużo zarabia)

Po za tym po co Ci 10k zł na miecha? Jeśli masz domek jednorodzinny za miastem to wystarczy 3k zł i żyjesz jak bogacz, w mieście w bloku już nie tak pięknie.

Po za tym nie możesz wybierać zawodu tylko na podstawie zarobków, musisz robić to co lubisz bo inaczej będzie lipa i będziesz się tym męczył i się wykończysz.

I pamiętaj jeszcze jedno, niczego nie osiągniesz jeśli nie będziesz dobry w tym co robisz bo możesz być szewcem czy fryzjerem ale jak będziesz dobry to klientów zawsze będziesz mieć…

zawodowy zbieracz puszek

a to dobre

jako zwykly budowlaniec (facharbeiter) skakalbys ze szczescia gdybys dostal 30 euro za godzine ( we wschodnich niemczech skakalbys juz przy sporo nizszej stawce), liczac osiem godzin dziennie to za trzy dni masz 720€, a to jeszcze strasznie daleko do 4000€

a coz to za zawod inzynier?

tytul inzyniera mozna dostac konczac przerozne kierunki studiow i tak samo przeroznie mozna zarabiac

Pilot samolotu komunikacyjnego np. Boeing 747 średnio rocznie zarabia 250 tyś. $ - to może Cię zainteresuje ;s;s;s

pozdrawiam,

Monka

Alfons?

panowie no a o najważniejszym zapomnieliście :smiley:

sportowiec :lol:

Ten zawód, czyli sutenerstwo to jedno wielkie przestępstwo. Tak samo dobrze mógłbyś polecić mu zostać mordercą.

Jeżeli masz z tego zabawę lub jeżeli na siłę szukasz prowokacji to źle trafiłeś.