Dobrze podpiąłem urządzenia do SATA2?

W7 wykrywał mi że mam nagrywarkę (interfejs SATA) i dysk twardy (interfejs SATA2) w interfejsie ATA, więc podpiąłem oba urządzenia do portów SATA2_0 i SATA2_1, które jako jedyne obsługują SATA2, włączyłem AHCI i zrobiłem formata z usunięciem wszystkich partycji i zainstalowałem sterowniki AHCI i SATA podczas instalacji systemu. Ogólnie wszystko jest teraz ok, ale mam parę pytań:

  1. Jeśli nagrywarka jest w SATA a port do którego podłączyłem w SATA2, to mogą wystąpić problemy?

  2. Dlaczego w programie HD Tune miałem kilkusekundowe spadki transferu do 3mb/s?

  3. Czy max. wynik 116mb/s i średni 96mb/s (albo 86mb/s, nie pamiętam), to wynik dobry jak na mój dysk?

  4. Dlaczego HDD i nagrywarka dodały się do “bezpiecznego usuwania sprzętu” (urządzenia i drukarki w menu start)?

  5. Dlaczego HDD jest wykrywany jako SATA, a nie SATA2?

  1. Jeśli nagrywarka jest w SATA a port do którego podłączyłem w SATA2, to mogą wystąpić problemy?

— raczej nie ;]

  1. Dlaczego HDD jest wykrywany jako SATA, a nie SATA2?

Przed chwilą wyjąłem dysk i sprawdziłem - nie ma żadnej zworki, więc musiała zostać wyjęta przez pracowników serwisu w którym kupowałem kompa.

Zdjęcie: http://img408.imageshack.us/i/dsc00006vt.jpg/ (sorry za jakość).