$:\Documents and Settings\Administrator

Mam pytanie, jak wejść do tej ścieżki j.w. jeśli ta ścieżka znajduje się na drugim dysku gdzie jet zainstalowany system z innego komputera. Znam hasło na admina ale nie wiem jak zmienić zabezpieczenia tak żeby były dostępne dla wszystkich użytkowników.Chodzi mi tylko o tą konkretną ścieżkę, ponieważ komp mi nawalił a chce przegrać z tego użytkownika dane.

może: panel sterowania -> konta uzytkowników -> wybierz to konto, z którego chcesz wejśc na konto administratora -> i zmień z konto z ograniczeniami na konto bez ograniczeń, nie jestem pewien czy to jest to o co ci chodziło, ale mam nadzieję, że pomogłem

pozdrawiam

jaka wersja Pro czy Hom :?:

Jest to wersja xp pro sp2 a co do kont użytkowników to nie o to mi chodziło ale dzięki za chęci. Nie mam praw dostępu do tego konta z drugiego komputera. Jedynie chodzi mi o nadanie praw dostępu do konta administratora ewentualnie inny sposób

jak jestes obecenie zalogowany, to zrób tak

:arrow: wyłącz wszystkie programy

:arrow: start-> uruchom-> logoff

:arrow: Alt+Ctrl+ 2xDelete w nazwe urzytkownika wpisz Administrator

loguje się oczywiście jako admin ale na konto dysku master a chce się zalogowac czy dostać do admina dysku slave

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 23:06

Jest sposób abym sie dostał na to konto, włączyć ten dysk jako master ale istnieje niebezpieczeństwo że system wtedy padnie i utrace całkowicie dane. Lub naprawie kompa co raczej jest nie możliwie mostek południowy spalony. Konto admina na dysku slave przy próbie wejścia odmawia dostępu ponieważ dane są danymi prywatnymi.

:arrow: Panel sterowania-> Widok-> odznacz Użyj prostego udostępniania plików(zalecane)

:arrow: documents and settings-> ppm na Twojej nazwie użytkownika -> właściwości -> udostępnianie: odznaczasz uczyń ten folder folderem prywatnym-> zastosuj-> ok

Jeżeli posiadasz Windows XP Home Edition to można wykonąć tylko w Trybie Awaryjnym

lub za pomocą komendy cacls

Dzięki De Niro. Co do folderu to komenda cacls działa ale dla podfolderów już nie. Tak funkcja umożliwiła mi tylko wejście do konta administratora a co do podfolderów to już nie wiedziałem jak.Ciągle wyskakuje mi odmowa dostępu. Próbowałem w taki sam sposób z co z folderem admina ale nic z tego a cacls odnosi się tylko do folderów. Czy istnieje możliwość aby cały folder łącznie z podfolderami był dostępny?

zmianiasz ścieżke i wpisujesz nazwe :!: lub dodaj opcje /T

Edit:

Jeżeli chodzi o komende cacls to sprawdziłem wszystkie dostępne metodu >> cacls /? i nadal nie moge wejść

to muisz po kolei, lecisz foldery :!:

O to chodzi że tak robiłem i nic, może znajde inny sposób. Na dzisiaj mam już dosyć. Dzięki że nie zraziłeś się moją upierdliwością

Złączono Posta : 12.10.2006 (Czw) 0:22

cacls "D:\Documents and Settings\Administrator\moje dokumenty" /e /g /t michael:f

i nic

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 15:11

Hej De Niro znalazłem łatwiejszy sposób :smiley:

O to on:

"D:\Documents and Settings\Administrator", gdy już jestem w tym katalogu to ppm na adminstrator>>udostępnianie i zabezpieczenia>>zabezpieczenia>>zaawansowane>>właściciel>>zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów, zastosuj i po sprawie

na przyszłość sprawdz To

Wykonaj to spod konsoli odzyskiwania,

Poczytaj o ograniczeniach Konsoli i sposobach ich obchodzenia:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … 270&st=0&/