Documents and Settings - brak dostępu. Dziwny folder

Witam.

Zainstalowałem Ygoow’a, który domyślnie chciał zapisywać pliki w folderze C:\Documents and Settings\Agnieszka\ (a czy po “Documents and Settings” nie występuje zawsze?? nazwa użytkownika)

No i tutaj pojawia się problem, bo żaden folder o nazwie “Agnieszka” nie ma prawa bytu.

Na dodatek gdy wchodzę na dysk C, to nie widzę folderu “Documents and Settings”. (Nawet po odkryciu ukrytych folderów)

Ale przy wybieraniu ścieżki zapisu w Ygoow, wszedłem do pustego folderu “Agnieszka”, ale jak chciałem się cofnąć do “Documents and Settings” to wyskoczył komunikat: “Nie masz dostępu uprawnień do \localhost…Documents and Settings”

Zaznaczam, że jestem jedynym administratorem i użytkownikiem.

Dotyczy to Windows 7 64bit.

Moje pytanie brzmi, dlaczego nie mogę dostać się do “Documents and Settings” i co zrobić z “Agnieszka”?

W Windows 7 nie ma folderu Documents & Setting,jest tylko Users i Twoje konto.Może Update XP-ka,bez formatowania na Win 7 ? W każdym razie Seveny powinny być instalowane na “czystej” partycji.

Ale jak wspomniałem, u mnie jest.

Wywal ten folder, ygoow jest robiony pod xp, a jego programiści są na tyle tępi, że nie są w stanie zrobić porządnego ekranu powitalnego dla nowego usera, czy też naprawić skrzynki mail.ru, która nie działa od kilku miesięcy :slight_smile:

Jak mam wywalić folder do którego, nie wiedzieć dlaczego, nie mam dostępu?!

No i skąd ta “Agnieszka”? :stuck_out_tongue:

Jest dowiązanie z „Documents and Settings” na „Users” dla zachowania kompatybilności. Pokazuje je np. FreeCommander.

Ale dlaczego nie mam do niego dostępu?

Sprawdź, czy folder “Agnieszka” jest też w C:\Users. Jeśli jest, to spróbuj go usunąć, jak będzie odmowa dostępu, to zmień najpierw uprawnienia do folderu lub zainstaluj np. Total Commandera, uruchom go jako administrator i powinno dać się usunąć. Proponuję też sprawdzić, czy nie ma w systemie przypadkiem użytkownika o nazwie “Agnieszka”.

Tępy jesteś ty :wink: ten program nie jest już wspierany przez twórcę.

bartek, był i dało się usunąć - dzięki.

W systemie nie ma konta o nazwie “Agnieszka”.

Ale właśnie dziwi mnie skąd ten folder się w ogóle wziął. I czy nie świadczy to o czymś poważniejszym? Przykładowo o jakimś wirusie, trojanie itp.

Folder “Documents and Settings” nie jest tak naprawdę folderem - począwszy od Windows Vista istnieje sobie taki twór na dysku, ale jest to dowiązanie symboliczne, a nie rzeczywisty folder. Dlatego nie da się do niego ani “wejść” ani go usunąć. Jego istnienie jest całkowicie normalne.

Technikalia:

“Documents and Settings” był sobie obecny w Windows XP. Niektóre programy zamiast odwoływać się do określonej funkcji WinAPI która by mówiła gdzie znajduje się katalog użytkownika to na stałe odwoływały się do “C:\Documents and Settings”. W Windows Vista katalog ten został wyrzucony na rzecz katalogu \Users. Aby stare, źle napisane programy, dalej działały programiści Windows stworzyli wirtualny folder (dokładnie to junction) o nazwie “Documents and Settings” “przekierowujący” do katalogu Users.

Dowód:

C:\>dir /AL

 Volume in drive C is System

 Volume Serial Number is B223-2F90


 Directory of C:\


2009-07-14 07:08 Documents and Settings [C]

               0 File(s) 0 bytes

               1 Dir(s) 26 157 879 296 bytes free


C:\>

Ciekawe rzeczy opowiadacie. Mam podobny problem, ponieważ mam katalog Users oraz Documents and settings. Tyle, że ten drugi zabiera ok.30GB i chciałbym się ręcznie pewnych rzeczy pozbyć, a nie mam opcji. Trochę dziwne, że Windows zablokował dostęp do folderu, który zawiera tak dużo danych, które są dla mnie zbędne…

1 polubienie

Ja już drugi dzień walczę z tym folderem (w Win. 8.2). Przez jakąś kombinację raczej przypadkową (nad ranem już prawie nie kontaktowałam) odblokowałam go manipulując przy Właściwości-Zaawansowane…, ale podrzędne katalogi nadal mam zablokowane.