Dodaj/usun programy nie dziala+Win Installer problem+inne

Witam wszystkich uzytkownikow

Od ponad tygodnia mam problem z uruchamianiem komputera i praca w srodowisku Windows.

System uruchamia sie bardzo wolno (ponad 5 minut), probuje instalowac oprogramowanie do rzekomo podlaczonych nowych urzadzen (kolejne 4-5 minut na kazde okno, a jest ich okolo 10-15), po tym sie zawiesza na 4-5 minut i dopiero zaczyna prace. Po tych ceregielach przy probie podswietlenia jakiejkolwiek ikony etc. potrzebuje 2-3 minuty namyslu. Za kazdym razem ten sam efekt.

Internet dziala bez problemu, ale jego uruchomienie zajmuje troche czasu.

Przeszukalem fora dyskusyjne. Probowalem odinstalowac rozne programy, ale wtedy wyskakuje problem Windows Installer. Dodam, ze w tym momencie nie jestem w trybie awaryjnym. Nie moge odnistalowac ani zainstalowac zadnych programow. Antywirus, skaner online i inne programy zawsze powoduja generowanie tej samej wiadomosci “Windows Installer nie dziala lub twoj komputer dziala w trybie awaryjnym” (dokladnie nie pamietam)

Chce przeinstalowac system, ale mysle nad Win 7. Nie moge sprawdzic kompatybilnosci przy pomocy programu Microsoftu, bo nie chce sie on zainstalowac. Czy jest inny sposob okreslenia czy moj komputer bedzie dzialal z nowym systemem? Jest to Acer Aspire 5600 Duo Centrino 1.6ghz

Twój laptop jest przeznaczony tylko do Windows’a XP. Z Windows’em 7 mogą być problemy nie do pokonania. Chodzi o sterowniki.

Nawet gdyby się jakimś cudem udało i znajdziesz odpowiednie sterowniki, to Twój laptop będzie wolniejszy, niż z Windows’em XP.

Może warto przy tych objawach wykonać naprawę systemu w trybie “R” z płyty instalacyjnej przez nadpisanie? Nie traci się danych, a system powinien odzyskać sprawność.

http://podajdalej.pl/nakladkowa_naprawa … radnik-542

dzieki za szybka odpowiedz.

przeinstaluje system. musze tylko zdobyc plyte, bo nie dostalem przy zakupie laptopa. niestety nie mam na dysku pliku winnt32.exe

ale mam kopie dokumentow, zdjec i muzyki :smiley:

pozdrawiam

Macku