Dodanie adresu strony www na zdjeciach


(Kingpc) #1

Czy jest możliwość szybkiego dodania adresu swojej strony na zdjęciach? Albo można jakoś ustawić to na aparacie? Chodzi mi o coś podobnego jak tutaj http://img152.imageshack.us/img152/5076/dsc0095th2.jpg


(matfeusz) #2

obraz do końca się nie otwiera, próbowałem kilka razy ale otwiera tylko do poziomu piłki i na tym koniec. Może do końca fotka nie została przesłana na serwer?


(DobryLuk) #3

Nie wiem czy jakikolwiek aparat posiada funkcję dodawania napisów na zdjęcia. Owszem są aparaty z "datownikiem", lub dodające słowa kluczowe, czy nazwisko autora do EXIFu. Zdecydowanie prędzej funkcję dodawania widocznych napisów można spotkać w kamerach cyfrowych.

Natomiast jeżeli chodzi o dodanie napisu programowo, to każdy nawet najprostszy program do grafiki rastrowej ma tą funkcję. Napis możesz dodać nawet w większości przeglądarek grafiki.

Aby dodać napis np. w GIMPie, najpierw stwórz go sobie na nowej przezroczystej warstwie i zapisz z rozszerzeniem .xcf, lub.png [oszczędzisz w ten sposób każdorazowo pisania tego samego napisu].

Teraz otwierasz zdjęcie i wybierasz menu Plik -> Otwórz jako nową warstwę i wskazujesz wcześniej stworzony napis. Teraz ustawiasz go sobie w odpowiednim miejscu i zapisujesz obrazek już z napisem.

Otwiera się do końca, tylko trzeba długo czekać :slight_smile:


(Kingpc) #4

Czyli w photoshopie też to zrobie. Dzięki


(Authilius) #5

http://helps.pl/index.php?option=com_co ... &Itemid=45

to się może przydać.


(Jezierak5) #6

Zrobisz to nawet w Paincie :wink: