Dodanie czcionki do GIMPA

Witam serdecznie mam takie pytanie jak dodać nową czcionkę do GIMPA ?? Mam system Xubuntu i nie wiem za bardzo jak tam to zrobić :oops:

PS Czcionka którą chcę ściągnąć jest spakowana w .zip a ja mam Xubuntu da się ją jakoś wypakować na Linuxie??

Musisz wypakować win rarem,ale nie wiem czy jest wersja pod linuxa ;/

Pozdrawiam

Jeszcze zobacz tutaj,ale nie wiem czy coś znajdziesz:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pro … linuxa&lr=

ta WINrarem…

wklej czcionke do /usr/share/fonts , zrestartuj gimpa

da sie wypakowac, ppm myszy i tam masz opcje

spoko już mam :slight_smile: dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

siemka, ja tez mam linuxa , i program gimp. na linuxie ( dokadnie ubunty jakies tam, ) na tym programie, 9gimp) potrzebuje miec czcionki i pedzle do gimpa, jednak nie wiem jak to wykonac. zrobilam tak jak ktos polecił ( usr, share, fonts, ) i dalej zaczynaja si kłopoty, bo musze wybrać cos wiecej ( do wyboru “truetype” t’ype1" i “X11” ) nie wiem co wybrac, a jak nie wybiore to pojawia sie “przy rozpakowywaniu plikow nastąpił błąd” . prosze o pomoc.

p.s pędzli nie probowalam jeszcze wstawiac, poniewaz zajęłam sie czcionkami

z góry dziekuje za pomoc.

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 15:17 został dopisany post przez tatala54

a i nie napisałam , jak wybiore co kolwiek tez ie pojawia, ze wystąpil bład. nie wiem co robic!

Jeżeli potrzebujesz dane czcionki tylko w Gimpie to wrzuć plik .tff do:

/home/nazwa_użytkownika/.gimp-2.x/fonts (jest to folder ukryty więc najpierw Ctrl+H)

a pędzle odpowiednio do:

/home/nazwa_użytkownika/./gimp-2.x/brushes

PS

To mnie rozwaliło :wink:

dzęki wielkie. udało się, jestem ci baaardzo wdzięczna

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 16:05 został dopisany post przez tatala54

Siemka. Czcionki dodałam, ale teraz znowu problem z brushami. nie chcą sie otwierac. ktos wie co zrobic??

W sensie że jak się nie chcą otwierać? Dodajesz pliki .gbr do /home/nazwa_użytkownika/./gimp-2.x/brushes i Gimp ich nie widzi czy jak?

tak jakby ich gimp nie widzial

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 15:36 został dopisany post przez tatala54

mogę je otworzyć, i rozpakować, a jak chce je zobaczyć, w pliku to już nie mogę, i w brushach w gimpie też ich nie ma

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 18:51 został dopisany post przez tatala54

Siemka. dalej mam kłopot z tymi brushami. czy ktoś mi pomoże?? ściagam je spokojnie moge rozpakować, ale jak chce je zobaczyc w pliku ( otwiera mi sie automatycznie ) topoawia mi sie ikonka ze jest, a jak chce ja otworzyc to wyskakuje ze jest blad, i ze cos bylo nie pobrane. pytalam sie brata czy napewnO wszystko pobral ( JAK INSTALOWAŁ LINUXA) ODPOWIEDZIAŁ ZE TAK. CO ROBIC??

Skąd pobierasz te pędzle?? Spróbuj pobrać je z innego źródła, możliwe, że mogą być ‘‘wadliwe’’

Siemka. to znowu ja. KOmputer sie zepsuł i znowu nie moge dodać. próbowałam pobierac z róznych stron - nic. rozpakowauje rożnnymi sposobami - nic.

CO zrobić?

p.s czy możliwe jest, żeby mój brat czegoś nie zainstalował?? jak tak to czego ??

PP.s jak wejde w usr, share, gimp, 2.0 nie mam fonts. naciskam ctrl-h i tez nie mam, dlaczego ???

prosze o szybkie odpowiedi .

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 15:10 został dopisany post przez tatala54

Jak myslicie, czy jakis informatyk by mi pomogł?? bo mam znajomego.

a ja nie mam liuxa czy to sprawia duża rózniece prz uzytkowaniu tego