Dodanie do miejsc sieciowych komputera z Windows 7

Cześć! Kupiłem nowy komputer i zainstalowałem na nim Windows 7. Chciałem przegrać wszystkie pliki ze starego komputera, na którym mam Windows XP. Utworzyłem sieć kablem Ethernet. Teoretycznie sieć działa, ale w miejscach sieciowych na Windows XP nie mam drugiego komputera (tylko ten z Win XP). Jak dodać nowy komputer z Win 7 do miejsc sieciowych tamtego z Win XP? Próbowałem zrobić to narzędziem Dodaj miejsce sieciowe, ale po wpisaniu \nazwa_komputera\udostepniany_katalog, dostaję komunikat, że muszę wybrać katalog, w którym da się zapisywać pliki.

Co mam zrobić? Jeszcze nigdy nie konfigurowałem sieci, więc nie bardzo wiem, jak to się robi. Być może coś zrobiłem nie tak, choć nie wydaje mi się, bo stosowałem się do wskazówek na stronie microsoft.com

Jeśli nie zależy Ci na dlugotrwałym polączeniu, a jedynie na jednorazowym zgraniu plików:

Na komputerze z Win 7 kliknij Znaczek Windowsa + R, wpisz cmd, kliknij enter, wpisz ipconfig, enter, zczytaj adres IP

Potem na komputerze z poczciwym XP Znaczek Windowsa + R, wpisz “explorer \TUTAJ IP Z WIN 7” i kliknij enter.

Czy na windowsie 7 w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania wszystko jest poprawnie poustawiane?