Dodanie dysku SSD do istniejącej macierzy Raid 0

Witam Was.

Z manuala wynika że masz kilka opcji Raid.

Utwórz nowy raid jako JBOD i dodaj do niego swój SSD.

Teraz instalator 7 powinien wykryć ten dysk przy instalacji.

Dziwnie masz, bo u mnie w BIOSie też mam ustawiony kontroler SATA na RAID (bo korzystam), ale jak nie dodam jakiegoś dysku do macierzy (z BIOSu obsługującego RAID), to mam dostęp do takiego dysku (jest opisany jako non-RAID) i nic nie muszę kombinować.

Czy patrzyłeś w Menadżerze urządzeń, czy pojawił Ci się ten dysk SSD? Jak jest, to może wymaga inicjalizacji poprzez Menadżera dysków (założenia tablicy partycji, a potem jakiejś partycji)?

 

Dokładnie tak samo robiłem, bo uznałem to za oczywiste rozwiązanie. Tylko w ROMie do zarządzania raidem w przypadku ustawienia kolejnej macierzy jako JBOD i wybraniu tego dysku system informuje mnie że operacja wymaga przynajmniej dwóch dysków. Więc wracam do punktu wyjscia…

 

Bo na Intelu takich problemów nie ma jak na AMD. Dysk nie jest aktywowany, nie widac go ani w zarządzaniu magazynem, ani w liście urządzeń.

A powiedzcie proszę czy taki dysk może pracować w trybie RAID ready? Bo takie zestawienie mogę utworzyć. Z tego co czytam w manualu to chyba tak, ale wolę zapytać bardziej doświadczone osoby.