Dodanie funkcjonalności do portalu

Spokojnie, to nie wykład z fizyki kwantowej tylko luźna rozmowa na forum

Dla mnie luźna, dla Pani deszczowo-śnieżnej najwyraźniej nie skoro odbiera zwyczajne zwrócenie uwagi na korpo-bełkot(mowę-trawę) jako osobisty atak.

Zdradzę Ci tajemnicę. Redakcja ma przełożonych, których akurat to obchodzi, skoro wymyślono taką funkcjonalność

Waćpannie zdradzę jeszcze inną tajemnicę. Mało tego, prostą informację gdzie nie trzeba czytać między wierszami. W biznesie inwestuje się w to co przynosi zyski, a przynajmniej wymierne korzyści. Tutaj korzyścią jest angażowanie czytelnika w czynności, które w zamierzeniu dają mu poczucie wpływu na - w tym przypadku - portal i poczucie przynależności do stada. Zwyczajna socjotechnika… A czy tam będą same plusiki czy inne mordki to - używając młodzieżowego języka - zupełnie #nikogo. Wszystkie portale (więc nie, to nie jest zarzut tylko do DP, ani nawet WP) maksymalizują zyski w już wspomniany wcześniej przeze mnie sposób i to nie oceny artykułów mają wpływ tylko klikalność.

A jak już przy tym jesteśmy i Przemopk wkleił link, to nawet przeczytałem co tam pod nim się znajduje. A znalazł się tam news zbudowany na gorzkich żalach psychicznie chorej na atencję, która wymyśliła sobie obmacywanie przez… awatary bez nóg, które nawet takiej funkcjonalności nie posiadają i nigdy posiadać nie będą, nie tylko w metaverse, ale jakiejkolwiek innej, nazwijmy to umownie, grze. Z oczywistych przyczyn. Czyli treść jest bez wartości informacyjnej. A tytuł zawiera dwa słowa-klucze-klikbajty: metaverse (no bo to nowy twór wielkiej korporacji z popularnym produktem) i molestowanie, które przyciągnie całą płeć piękną, SJW i paru naiwnych jak ja, którzy w to kliknęli. I to właśnie jest ten problem dzisiejszych portali technologicznych - o technologii tam prawie zero, za to są emocje i ich katalizatory (najlepiej skrajne dla skrajnych grup żeby mogły się okładać klawiaturą i co jakiś czas wracały dopisać coś nowego „adersarzom”).

Funkcjonalność (ang. functionality) – zbiór atrybutów urządzenia, oprogramowania lub systemu określających zdolność do dostarczenia funkcji zaspokajających wyznaczone i zakładane potrzeby, podczas używania w określonych warunkach.

Dziękuję za cytat z Wikipedii, ale warto zaznajomić się np. z tym:

Patrząc po długości Twojej wypowiedzi to sądzę, że korporacja dla której pracuję w takim razie robi to doskonale :wink:

Zamiast powoływać się na blogerki może jednak korzystajmy z bardziej wiarygodnych źródeł, jak Rada Języka Polskiego?

https://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2041:poprawne-uzywanie-terminu-funkcjonalnosc&catid=56&Itemid=61

A dokładnie to fragment:

Zespół Terminologii Informatycznej uważa za dopuszczalne używanie w kontekstach informatycznych słowa „funkcjonalność” w znaczeniu «zestaw funkcji programu komputerowego tworzących spójną użytkowo całość»

Biorąc pod uwagę, że ocenianie artykułów składa się z kilku funkcji, takich jak ocena wyrażona w gwiazdkach, możliwość przekazania swojej opinii, czy systemu zliczania zebranych ocen (że o wszystkich innych „bebechach” już nie wspomnę) - wszystko się zgadza.

Mam inne zdanie i warto przeczytać ten fragment:

Cytat: A zatem niepoprawne językowo są takie przykładowe stwierdzenia, jak: „wykaz funkcjonalności programu”, „funkcjonalność wyświetlania czasu”, „dodano funkcjonalność sprawdzania pisowni” itd. zamiast „wykaz funkcji programu”, „funkcja wyświetlania czasu”, „dodano funkcję sprawdzania pisowni” (albo: „dodano sprawdzanie pisowni”) itd. Poprawne jest także „poprawienie funkcjonalności programu” w znaczeniu poprawienia jego użyteczności. Natomiast kardynalnym błędem językowym jest często spotykane wyrażenie „program posiada funkcjonalność…”, gdyż program komputerowy może jedynie pewną funkcję „mieć”, „realizować”, „wykonywać”, „wypełniać”, „oferować” itp.

Wszystko pięknie, tylko że rozmowa dotyczy wymyślania funkcjonalności serwisu bądź też tego jak powinny działać poszczególne funkcje lub jakie należałoby dodać. Wystarczy przescrollować (pardon: przewinąć) do góry.

Niniejszym zamykam dyskusję o niuansach językowych, jeżeli ktoś ma uwagi do tego jak funkcja oceniania powinna działać to zapraszam do dalszej rozmowy. Nasze IT chętnie się dowie jakie są opinie na temat obecnego systemu gwiazdek i opinii. Na zachętę dodam, że dostałam już potwierdzenie dotyczące wprowadzenia podobnego systemu na DP (cc @aesereht)

Akurat te blogerki tworzą wiarygodniejsze i poważniejsze wpisy, niż redakcja tego portalu. Szkoda czasu na wklejanie przykładów tytułów.

Czyżby?
" [ Dodanie funkcjonalności do portalu ]

Cały czas mówimy o funkcji oceniania artykułu, poprzez dodanie odpowiednich przycisków. Czyli

Cytat: A zatem niepoprawne językowo są takie przykładowe stwierdzenia, jak: „wykaz funkcjonalności programu”, „funkcjonalność wyświetlania czasu”, „dodano funkcjonalność sprawdzania pisowni” itd. zamiast „wykaz funkcji programu”, „funkcja wyświetlania czasu”, „dodano funkcję sprawdzania pisowni” (albo: „dodano sprawdzanie pisowni”) itd

Jeżeli stawiasz znak równości pomiędzy dodawanie czegoś, a wymyślanie jak coś powinno działać i z czego się powinno składać, żeby było funkcjonalne, to przykro mi, nie porozumiemy się w tej sprawie.

Patrząc po długości Twojej wypowiedzi to sądzę, że korporacja dla której pracuję w takim razie robi to doskonale

Tak doskonale, że coraz mniejszą mam ochotę tutaj przebywać (a dopiero co wróciłem…). Z blogów już mnie wyleczyliście listopadowym wałkiem (a miałem zamiar regularnie pisać), który notabene kwalifikuje się do sądu. Także słoneczko wyhamuj z tym podszczypywaniem. Ah, i poza tym jest jeszcze jeden plot twist: blokowanie tych 157 skryptów jakie grasują na głównej, więc czy doskonale to sprawa mocno dyskusyjna.

I co teraz? Jak się podobają emocje? Jaką naukę wynosisz z katastrofalnego PR jaki zrobiłaś DP? Docent próbował ostudzić sytuację (swoją drogą szanuję, tak jak prawie wszystkich z tzw. starej gwardii (starej z mojej perspektywy)), ale nie mogłaś wytrzymać, prawda? Moja rada, szczera do bólu jak zawsze, odłóż klawiaturę jeśli nie potrafisz budować społeczności. Szkodzisz.

Konkrety, bo pierwsze słyszę o jakimkolwiek wałku.

Nikt nie poruszał kwestii działania, czyli jak ma to funkcjonowania. Najpierw trzeba stworzyć funkcję, a potem debatować nad jej funkcjonalnością.

Te jakieś łapki to są i na wiadomości.wp.pl i chyba od około 2017.

Akurat mowa o tym:

Tam też to jest:

- Z tego, co mi wiadomo, to kontakt tej kobiety był wyjątkowo ograniczony i zawężał się tylko do obywateli jej kraju. Kobieta przechodzi zakażenie bezobjawowo - przekazał w rozmowie z mediami wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Czytelnicy mają w to uwierzyć?
„Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.”

Albo WP obudziło się, że lecą w dół z wyszukiwarki Google to uruchomili gwiazdki niewidoczne dla plebsu a Google widzi pół gwiazdki mimo wszystko.

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
i na dobranoc
obraz

Przecież te treści które podajesz poniżej są właśnie dlatego, że większość tego chce. :wink:
Przyczepiłbym się do słowa lepsze, bardziej przystaje popularne, więc pewnie masz trochę racji.