Dodanie funkcjonalności do portalu

Sugestia, aby dodać możliwość oceniania artykułów przez zalogowanych czy niezalogowanych użytkowników (pozytywny negatywny). Z podglądem tylko dla redakcji oceny. Może poprawi to wybór, jakość artykułów.

:smiley: :joy: :smiley: :joy:

Jak zobaczyłem artykuł, że spłonęła serwerownia… która okazała się kopalnią krypto walut to myślałem, że coś mnie trafi

Jak sądzisz że to dobry pomysł daj +1 do głosów.

A idźcie w krzaki chłopaki. Jest brak kontroli i powiadomień. Jeden zalogowany może natłuc sobie setki polubień, co już udowodnili Koledzy.
Ułatwienia dla niezalogowanych, to zawsze czarny scenariusz. Za dużo jest utrudnień dla zalogowanych. :stuck_out_tongue:

Nie poprawi bo nikomu na tym nie zależy, a szczególnie nikogo nie obchodzą jakieś plusiki, minusiki, łapki w górę, łapki w bok itp. dziecinada… Pomoże ignorowanie klikbajtów, czyli w zasadzie ignorowanie 90% treści tam się pojawiających. Aczkolwiek moim zdaniem to została przekroczona już masa krytyczna i DP nie da się uratować (nawet gdyby wszystkie newsy były rzetelne, obfite w treść itd. to nie zachęci to ani do powrotu tzw. starej gwardii, ani nowej wartościowej w stopniu realnie wpływającym na finanse). Taką drogę przeszło wiele portali w przeszłości i kończyło się zawsze tak samo. Smutne w sumie… Zmieniła się grupa docelowa, sami ludzie też, których nic nie interesuje w życiu ponad podstawowe potrzeby i rozrywka. Ażeby być jeszcze bardziej zgorzkniałym to dodam, że ze szczególnym uwzględnieniem informatyki nic ich nie interesuje. To koniec nie tylko DP, to koniec wszystkich tego typu portali. I nie tylko w Polsce tylko na całym zachodnim świecie. Kanały komunikacji - to się też zmieniło. Ludzie czerpią „wiedzę” z Mordokniżki, Ćwierkaczy i Niezgodnika. A i nawet to zalewają gnojem politycznym, a teraz nawet sanitarnym.

Można powiedzieć wręcz, że mówisz i… masz :wink:
A w zasadzie - prawie. Ta możliwość została już dawno temu wymyślona i jest stopniowo wprowadzana na serwisy WP. Obecnie można oceniać teksty na tech.wp.pl, ale z czasem ta opcja zapewne dotrze i na dobreprogramy. Wyprzedzając pytanie kiedy i czy na 100% - nie jestem w stanie powiedzieć.

I to jest kolejny problem. Rodzaj komunikacji ze społecznością. Na przykładzie:

Można powiedzieć wręcz, że mówisz i… masz :wink:
A w zasadzie - prawie. Ta możliwość została już dawno temu wymyślona i jest stopniowo wprowadzana na serwisy WP. Obecnie można oceniać teksty na tech.wp.pl , ale z czasem ta opcja zapewne dotrze i na dobreprogramy. Wyprzedzając pytanie kiedy i czy na 100% - nie jestem w stanie powiedzieć.

Korpogadka: „Już jest, ale jednak nie ma, no już już już, ale w sumie to nic nie wiemy. A teraz pora na CSa.” Tak to brzmi. Bez obrazy, ale to taka marchewka na kiju, na dodatek podprogowa by zaglądać na tech.wp.pl zamiast na DP.

A powinno być: „Zostało to już zaimplementowane na tech.wp.pl. Czy kiedykolwiek ta funkcjonalność trafi na DP, tego nie wiemy.”. Krótko. Jasno. Bez owijania w bawełnę.

Chcesz prosto? Okej - jest na razie na techu, jak się sprawdzi to wejdzie na DP, jak się nie sprawdzi to pewnie zejdzie i tam. Dziękuję, dobranoc.

Znacznie lepiej, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że tym razem zupełnie w porządku. Tylko po co te emocje? Informacje - tylko to się liczy. Ja tam bym się cieszył za zwrócenie uwagi, która pomaga mi w samodoskonaleniu, mało tego cieszyłbym się na Pani miejscu że jest społeczność, której nadal zależy. Same plusy…

Prywatnie ubolewam, że jako społeczeństwo idziemy w kierunku przekazywania suchych informacji i gubimy zdolność czytania między wierszami. Zero finezji i polotu, „tylko informacje”.
Ale to taka moja dygresja.

Od czytania między wierszami, finezji i polotu jest beletrystyka. W informatyce jest matematyka. Tak jak w prawie, jak w każdej zorganizowanej strukturze. Tutaj nie ma pola na interpretacje, motylki i wzdychanie do księżyca. Ale to taka moja dygresja.

Spokojnie, to nie wykład z fizyki kwantowej tylko luźna rozmowa na forum :wink:

1 polubienie

Uważam, że ta uwaga, akurat w tej sytuacji, jest skierowana nie do tej osoby.

Mnie natomiast przeraża fakt, że osoby z takimi poglądami, mają dostęp do tworzenia przekazów w mediach.

Takie coś nie ma sensu. Bo jeżeli ocenę będzie widziała tylko redakcja to się nawet tym nie przejmie. Przecież oni nawet mają wywalone na merytoryczne uwagi w komentarzach pod artami i się nie przejmują a mają się przejąć oceną która będzie widoczna tylko dla nich. :rofl:

Moim zdaniem ma większy sens niż widoczne, bo widoczne pewnie ludzie zaspamują. Nie wiem czy widoczne czy niewidoczne jest lepsze. W moim odczuciu niewidoczne.

No to zostaje czekać. Tylko oby nie weszło w takiej samej formie, bo tam można więcej niż 1 raz dać + czy -, nie da się cofnąć oraz da się ocenić jednocześnie na + i -.

Moim zdanie zależy od długości przekazu. Jeżeli informacja jest, krótka to przekazywanie w sposób prosty jest najlepszy, jak jest dłuższa np. jakiś artykuł, to same suche informacje trudno się czyta.

Nie, przy tej redakcji nie ma to żadnego sensu w żadnej formie. Ich to gówno obchodzi jakie tam oceny będą.

Obawiam się, że jeżeli wejdzie to w takiej samej formie. Natomiast zgłoszę te uwagi co do ocen już teraz, może uda się to poprawić na techu.

1 polubienie

Zdradzę Ci tajemnicę. Redakcja ma przełożonych, których akurat to obchodzi, skoro wymyślono taką funkcjonalność :upside_down_face:

Patrząc na treść, to tych przełożonych interesuje tylko klikalność.

Raczej funkcję. Słowo funkcjonalność ma zupełnie inne znaczenie.