Dodanie karty graficznej do komputera hp 6000 mini tower

Dzień dobry,
W ręce wpadł mi komputer hp 6000 mt z specyfikacją:
-C2D q6600 4x2.40GHz
-4gb ram ddr3
-Dysk ssd goodram cl100 120gb
Jest sens dodawania jakiejś karty graficznej aby pograć w gry czy strata czasu? Według producenta zasilacz ma 320W.

Na gry może być fajny, ale raczej takie starszej daty, bo na XP takim to będzie fajnie działać. :stuck_out_tongue: Zależy jakich gier oczekujesz, ja mam np. 9500GT do C2D , więc coś niskobudżetowego mogłoby dopomóc :wink:

I tu chyba miałeś na myśli C2Q :stuck_out_tongue:

No tak :smile: miało być C2Q, z gier jakie bym oczekiwał to chyba takie wydane do 2014r.

Szukaj po takich, co obsłużą PCIE v1, v2 na 775 to rzadkość dość, a już takie nowsze karty mogą nie działać. :wink: Grafika jaką nie dasz będzie raczej ok, jeśli celujesz w 2k14, to może coś pokroju GTX 750 albo jakichś R7/R9 będą spoko :yum:

A karta radeon hd 7570? Mam taką sprawną i zastanawiam się czy podejdzie do niego oraz czy nie będzie bootleneck czy czegoś takiego

Bottleneck zawsze może być, ale prędzej po stronie procka… choć patrząc po tej karcie może być różnie, na pewno będzie dobra, jakby nie wyrabiała to wtedy można zobaczyć, co więcej można zrobić. :wink:

Wg mnie strata czasu. Możesz oczywiście celować w coś pokroju GTX 750, ale lepiej zacząć zbierać na coś ciekawszego. Q6600 to dobry sprzęt do lajkowania kotów na fejsie. Do grania już nie bardzo.

Akurat jego HP jest na chipsecie Q43, więc wspiera PCI-e x16 w wersji 2.0. Niemniej nadal to już archaiczny komputer i szkoda w niego inwestować. Chyba, że teraz autor kupi grafikę, a za jakiś czas poskłada nowego kompa. Wszystko zależy od potrzeb i budżetu.

Czyli git, a z inwestowaniem to i tak się zgadzam… bo wsadzać tam RTX’a to już trochę beka… :stuck_out_tongue:

Zależy, z czymś do max 1050/rx 560 to pograsz, ale wyżej Wiedźmina na 720/LOW i 35fps nie podskoczysz. Jednak to już sprzet biurowy, klasa: retro. :slight_smile: Budżetowy Atklon 3000 bierze procek 2x, a kosztuje 200zł. Z nim mozna mysleć o jakichś 1650, czy starszych rx 570 (koparki). Doradzam więc Quada do e-learningu sprzedać. :wink:

za drobne to bym chętnie odkupił może… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nie dalej jak w piątek odkurzyłem mojego Optipleksa 755 z Q6600@3,00GHz i 8GB RAM. System na SSD wstaje w kilka sekund, a procek pozwala oglądać YT w FHD. Jestem zaskoczony jak dziadek świetnie radzi sobie w dzisiejszej, covidowej rzeczywistości :slight_smile:

1 polubienie