Dodanie kolejnego wpisu do bootloadera Windows Vista

Witam!

Posiadam system Windows Vista, który zainstalowałem na jednym dysku twardym, oraz Windows XP, który zainstalowałem na drugim dysku. Najpierw zainstalowałem Windows Vista na dysku oznaczonym jako primary, zaś XP po odłączeniu pierwszego dysku, na secondary. Czy jest jakiś sposób na dodanie systemu Windows XP do bootloadera systemu Windows Vista? Na razie mogę przełączać się między systemami zmieniając kolejność bootowania się dysków twardych. Dodam, iż po dodaniu wpisu starszego systemu w programie VistaBootPro, po wybraniu go w menu wyboru systemów, następuje restart komputera.

Dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

  1. Wystartuj komputer z płytki instalacyjnej, poczekaj aż załaduje się środowisko PE i przejdź do wiersza poleceń,

  2. Wykonaj następujące polecenia:

bootrec /fixmbr

bootrec/ fixboot

bootrec /rebuildbcd

  1. Dodaj wpis do BCD za pomocą programu EasyBCD lub VistaBootPRO.

Niestety, po dodaniu wpisu przy pomocy EasyBCD nie dało rezultatu – po wybraniu z menu wyboru systemów dodanego systemu, komputer uruchamia się ponownie…

7f66ac6c7b0e7dc0.jpg

W przypadku, gdy XP jest na innym dysku niż C, to należy ten fakt uwzględnić i odpowiednio zmienić literę dysku. Wszystko Masz przedstawione na zrzutach.

Dodatkowo, na pierwszym zrzucie zapomniałem oznaczyć przycisk SAVE. Po operacji dodatnia wpisu należy jeszcze go zapisać :wink: .

Niestety, stosując się do Twoich wskazówek, nadal przy próbie uruchomienia Windows XP komputer się resetuje… Nie mam już pojęcia o co może chodzić.

Przyczyn może być wiele.

Uruchom kompa z płytki instalacyjnej, następnie przejdź do trybu naprawczego ® i w konsoli odzyskiwania wpisz:

chkdsk /r

Dyski są świeżo sformatowane, dla pewności sprawdziłem – bez błędów.

Jak już powiedziałem – po ustawieniu dysku secondary, jako ten który startuje pierwszy, XP wstaje bez problemu.