Dodanie konta w backtrack

Z tego co wiem, to w backtrack domyślnie non stop chodzi konto roota. Czy nie będzie problemu z dodaniem drugie konta, tak by na roota wchodzić przez sudo su, czy coś tam?

Jeszcze nie instalowałem linuxa, ale wolę z góry wiedzieć i byłbym wdzięczny za tę małą poradę jak to zrobić.

Krótko mówiąc, chcę by system odpalał się bez logowania na roota, ma domyślnie być zwykły user, a po sudo su (czy jakiejś tam komedzie) dopiero ma terminal zamieniać się na roota.

W ramach dawania wędki: proszę.

man adduser

sudo to nie su

ale i tak po np. adduser jasio pewnie będzie trzeba coś pozmieniać by komp odpalał się domyślnie bez roota, no i na starcie startx i żeby z konta jasia szło odpalić dużo rzeczy

A swoją drogą, to jakich poleceń używać w terminalu, jeśli chcę mieć terminal jako root na stałe dla terminalu (aż do zamknięcia konsoli)? sudo su woła hasło i jesteśmy rotem i działa o dziwo taka komenda i można robić co się nam podoba w tej konsoli i nie trzeba wpisywać już haseł więcej. Dopiero po jej zamknięciu i odpaleniu nowej konsoli znowu roota się traci (jeśli system domyślnie nie jest tylko na roocie cały czas jak w backtracku). A wpisywanie milion razy: sudu i wklepanie hasła i przy następnym poleceniu od nowa jest denerujące więc co wpisać zamiast “sudo su”, które działa na ubuntu i innych systemach? su root, sudo root, czy co?

W LiveCd to norma.

Podczasz instalacji prawdopodobnie będziesz musiał podać nazwę użytkownika i hasło.

sudo

Pozdrawiam!