Dodanie kości pamięci ram w laptopie 4gb poprawi wydajność?

Witam aktualnie mam 2 gb i myślę nad dodaniem 4gb i pytanie czy to pomoże w wydajności? czy nic nie odczuję? chodzi mi też o płynność gier przy 2 gb np. PES16 na minimum się przycina też to i wada grafiki przy 6gb będzie lepiej? pozdrawiam

raczej bym tylko 2 GB dokupił :slight_smile: wątpie że pes używa wiecej różnica raczej bedzie mała ponieważ raczej tu problemem jest grafika a poźniej procesor :slight_smile:

mam na oku laptopa Samsung SP300 4GB RAM Nvidia 315M 1Gb + Intel HD 3000 i Dual core I3 2.15 tylko nie wiem czy warto używka 700 zł

Jeśli chcesz grać to na pewno takie laptopy się nie nadają wcale.

Nie mówię o Full detalach poprostu żeby dało się grać wiem że dobra karta nvidii i gta 5 pójdzie

Ja też nie mówię o fullhd bo to stanowczo zbyt duże wyzwanie, ale pod GTA V w HD grafa pokroju Gt540m powinna być aby pograć płynnie w sensownych ustawieniach. Do nowych, wymagających gier gt740m to nierzadko zbyt mało. Na jakieś gnioty 315m nawet nie patrz bo nic dobrego na tym nie uruchomisz, to stara karta z niskiej półki (biurowa).

OK a powiedz mi co sądzisz o tym sprzęcie? http://olx.pl/oferta/laptop-samsung-np300v5a-s05pl-okazja-CID99-IDepn5p.html#3617361980 czy zostać przy swoim lenovo g40-30 i tylko ramu dokupić 2gb

Nie mówię o bardzo wymagających grach , gta v powinna temu podołać ?

Jeśli ma procek i5 to na pewno będzie sporo wydajniejszy od tego obecnego celerona. 520mx to okrojony gt520. Sam laptop jest już wiekowy, dawno po gwarancji, bateria pewno już wcale nie trzyma prądu, dysk może mieć badsektory itd. 

to co byś zrobił na moim miejscu? mieć lapka na gwarancji ale słabszy czy brać wydajniejszy  ale tak jak mówisz .

Wolałbym dobierać więcej floty i jeśli kupować to coś nowszego i bardziej pewnego.

 Jeszcze jedno jeśli zamierzałbym dokupić Ram to tak jak kolega pisał wyżej 2gb wystarczą tylko ile mhz bo ja mam w jednej kości 1600mhz i a jest jeszcze 800mhz,1333mhz i nie wiem czy lepszą brać czy nie ma różnicy do takiego słabego lapka

Zgadzam się z Longhornem, lepiej kupić coś lepszego niż inwestować w staroć.

Co do pamięci to najlepiej kupić to samo taktowanie co aktualnej kości. Jak kupisz z wyższym taktowaniem to i tak będzie działać z taktowaniem najwolniejszej pamięci.

Dodatkowo proponuję ci rozejrzeć się w laptopach polizingowych można znaleźć bardzo fajny sprzęt za małą kasę. 

Bierz o takich samych parametrach jak obecna. Najpewniej będzie to 1600MHz cl11. Najprędzej znajdziesz 4GB. 2GB możesz nie spotkać o takich parametrach lub będzie nieopłacalna w zakupie. 

ok;) na razie się wstrzymam z zakupem posłucham się Longhorn’a :wink: kupię a za miesiąc dysk się spali i będzie wielka D…:smiley: wtedy tylko do wyrzucenia laptop się nada… nie przemyślałem tego ale dzięki wam się ogarnełem .

używka czy nowa? bo na allegro jest 4gb http://allegro.pl/pamiec-ram-4gb-pc3l-12800-ddr3-do-laptopa-1600mhz-i6003601479.html tylko nie wiem czy będzie pasować 

albo ta:http://allegro.pl/goodram-ram-ddr3l-l-4gb-4-gb-1600mhz-cl11-sodimm-i6007450488.html

6gb wsumie nic nie daje nie wiem nie miałem wiekszej pamięc niz 2gb więc się nie znam :slight_smile: pytam ekspertów wolę was zapytać bo mi pomożecie w zakupie pozdrawiam

Parametry możesz sprawdzić w cpu-z zakładka SPD. Nie wiem czy nie lepiej wziąć ze sklepu z pewną gwarancją i od goodrama, a nie przypadkowego producenta http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_329&products_id=21274

ok:) dzieki za link:)

jest tu gdzies opcja podziekuj lub postaw piwko :) 

sprawdzałem przez Cpu i podaję zrzut  nie znam się i nie wiem teraz jaką mam kupić , jeśli możesz napisz mi jaka to ma być wiesz nie chcę przepłacić

efe50b42ebd3.jpg

aad00cdf9ce9.jpg

 

 

 

Te które podałem będą okej, podobnie te z twojej aukcji. Obecnie ram jest tani więc innych (wolniejszych) nie ma co szukać dla oszczędności góra 5-10zł.

Dokup jedynie do 4 gb - i spokojnie wystarczy do gier, więc ramu potrzeba jedynie do obsługi programów graficznych :slight_smile:

tak zrobię 2Gb mam  i te 4 wystarczy