Dodanie MB do karty graficznej

witam, ostatnio grzebiac w BIOSie wszedlem w jakies ustawienia karty graficznej(zinmtegrowana) nie pamietam dokladnie, ale wazne jest to ze znlazlem tam opcje w ktorej moge ziwekszyc przydzial MB z RAMu od 32 do 256 (RAdeon x200-fabrycznie 64MB). czy jesli go zwieksze do 256 to czy bedzie to bezpieczne i jako tako wydajne rozwiazanie???

Tego to nie wiem, ale wiem że jak zwiekszysz (jeżeli to możliwe) to te MB weźmie z Ramu i komp bedzie wolniej chodził. Jeżeli masz 256 to nawet tego nie prubuj :P.

spoko Xaras to to wiem, narazie mam 512 ale planuje dokupic jesce tak z 1GB wiec stad moje pytanie, bo jesli wszystko by bylo ok to nie kupywal bym nowqej karty tylko ta “podkrecil”…

Ja tak mam fabrycznie juz ustawione mam ramu 512 a pokazuje mi ze mam 480ramu.

32 jest dodane do karty graficznej .

no Ameryka, kurcze!

ściągnij sobie 3D Marka 2003 i potestuj.

najpierw przy przydzielonych 64mb, później przy 128.

ze względu na ilość ram lepiej nie ustawiaj więcej niż 128mb.

podaj jakie uzyskujesz wyniki :slight_smile:

p.s. przydzielenie wiekszej ilości ram dla karty jest całkowicie bezpieczne.

no, tylko tyle chcialem wiedziec, thx

a z tym progamem i testowaniem to sie zrobi jak bede juz mial wiecej RAMu :stuck_out_tongue:

to ja będziesz miał 1GB to przydziel 256mb.

tyle, że zobacz czy wpływa to na wydajność w 3D Marku, bo szkoda na ślepo przydzielać więcej.

jak chcesz :slight_smile:

ale to tylko ściągnięcie, zainstalowanie i odpalenie programu.

Według mnie wydajnie będzie pomiędzy 64 a 128 ustawienie większej ilości nie ma żadnego sensu w tym przypadku :mrgreen:

dlaczego?

Bo to nic Ci nie da (wzrost wydajność) w przypadku zintegrowanej grafiki zreszta pewnie dopuki nie zobaczysz to nie uwierzysz :mrgreen:

czyli powyzej 128 nie bedzie juz roznicy? ale jak dodam do 128 to bedzie jakas poprawa?

mariusz02533

czy Ty aby nie przesadzasz?

a skąd my mamy to wiedzieć?

chyba Ci napisałem wcześniej, żebyś potestował 3D Markiem.

jeżeli wyniki wzrosną to znaczy, że przydzielenie większej ilości pamięci daje efekt. czemu jesteś uparty i nie chcesz sprawdzić?

taki sie urodzilem :stuck_out_tongue:

sprawdzac bede jak bede mial na czym! teraz majac 512MB RAMu wole nie ryzykowac zwieszenia kompa-zazwyczaj mam jakies 80-90% uzycia pamieci

to rozumiem, że poniżej 512 ram nie wolno w ogóle korzystać z Win Xp, bo się zawieci? :lol:

ludzie jadą na 128, a czasem i na 64mb, i jakoś wszystko działa sprawnie.

jeżeli przydzielisz więcej dla karty, to windows po prostu zajmie mniej pamięci i tyle.

na 100% żadnego zwisa nie złapiesz. system pozostanie stabilny.

ale jak sobie tam chcesz…

tylko dokóki nie sprawdzisz wydajności 3D Markiem, dopóty daruj sobie pytania czy będzie wydajniej, bo jasnowidzami nie jesteśmy. możesz to sprawdzić w pół godziny, no, ale skoro nie, to nie.

ja mam zintegrowaną na pł gł. fabryczne było ustawione 32 mb ale ustawiłem w biosie na 64 i z 256 ramu miałem 192… ale wydajność tej karty była marna, wyłączyłem ją w biosie i podłączyłem moje go kochanego gf2 mx40\64 :slight_smile: i loozik

działać działa - ale czy tak sprawnie?

Złączono Posta : 01.09.2006 (Pią) 13:22

Większośc kart zintegorwanych ma kiepską wydajnośc a przez zwiększenie pamięci karty jej wydajnośc nie wzrośnie w drastyczny spsób. Zintegorwane karty są raczej dodatkiem dla ludzi nie korzystających z gier 3D. Najlepiej ustawić jak najmniej. :stuck_out_tongue:

co innego sprawność (czyt. stabilność), co innego komfort pracy :slight_smile:

chciałem tylko oświecić kolegę, że może bez problemu przydzielić więcej dla karty bez utraty stabilności.

ale w jakim celu? :shock:

przeczytaj sobie pierwszą stronę.