Dodanie Pamieci ram


(D@widoS) #1

Witam.

Mam pytanie czy jak doloże do 256sdram 64sdram to czy cos to da?Slyszalem ze to tylko spowolni kompa.NIechce sam eksperymentowac bo komp co chwile sie psuje a ida swieta i chce go miec sprawnego.

Dolozenie 64sdram do 256sdram dacos?Dokladac czy nie?

PS

Ramy maja 133mhz :hahaha: taktowania.I sa z firmy no name(czyli nic nie pisze) :-({|=


(JNJN) #2

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków i popraw błędy ,opcja zmień i popraw.JNJN

Efekt końcowy będzie prawie zerowy - czyli nie dokładać lub dołożyć 128/256 MB.


(system) #3

jak maja obydwa takie same taktowanie to nic nie spowolni ! i tak nie zobaczysz roznicy bo roznica jest minimalna jak dołożysz 64mega ram


(D@widoS) #4

przetestowalem prace pamici i jest znaczna roznic.Komputer dziala mi 2 razy szybciej jak jest tylko 256 ram a gdy doloze 64 kompouter troche muli , gdy znowu wyciagne 64ram i zostawi 256ram komputer dziala szybciej.

Umnie spowalnia


(McDracullo) #5

Chyba że jedna kość ma gorsze timingi.


(Ferdek31) #6

ale po czym poznajesz, że spowalnia, komputer się wolniej ładuje? Zrób test odczytu i zapisu do pamięci chociażby Home Everestem. Wolniejsza praca komputera / wizualna / nie oznacza jego spowolnienia bo po załadowaniu aplikacji przy większej ilości pamięci o jednakowych parametrach musi działać szybciej bo jest mniej odwolań do pliku wymiany i więcej sterowników i bibliotek znajduje się w pamięci itp. Co prawda występuje opóźnienie związane z adresowaniem do różnych banków ale na pewno jest mniejsze niż czas wymiany danych z dyskiem. Chyba że jest cos nie tak z pamięcią bo te 64 MB to już nie "młoda" kość i parametry moze mieć nie za bogate.