Dodanie RAM / Ulepszenie wydajności PC

Witam nie jestem komputerowcem i chciałbym się was spytać o poradę i co myślicie… więc zaczynam:

 

Sprzęt:

1.Typ procesora    QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)

2.Nazwa płyty głównej     Asus M4N98TD Evo

3.Nazwa RAM DIMM3: GeIL CL9-9-9 DDR3-2000 2x2GB (Szybkość pamięci    DDR3-1333 (667 MHz))

4.Opis urządzenia     NVIDIA GeForce GTS 450 1gb

5.Zasilacz OCZ 600W

  1. win7 64bit

 

Jeśli coś pominąłem proszę pisać.

 

Pierwsze pytanie: A więc chce dokupić Ramy, ale nie wiem jakie ponieważ nie mogę znaleźć takich jakich mam i czy inne ramy jeśli kupię to będzie kompatybilne z komputerem? Gdy gram w Watchdogs to użycie ramu sięga 94%.Chciałbym ograniczyć trochę cięcie się w grach.

 

Drugie pytanie:Lepiej zbierać na inny zestaw komputera czy jest coś co mogę wymienić i grać w nowsze produkcje z ustawieniami choćby  średnimi - Wysokimi?

 

@edit - dodam ze Watch dogs chodzi mi na słabych ustawieniach i tak sie czasem tnie, NFS Rivals to samo najniższe i sie tnie.

Podkręć procek, masz black Edition więc wystarczy zmienić mnożnik.

Jeśli masz zamiar dokupić RAMu to bierz kość o takim samym CL i opóźnieniach (czyli twoje CL9-9-9), mogą być innego producenta. 

Dziękuje za odpowiedz. A grafika?

Może napisz jaki masz budżet. Do grania polecam mimo wszystko platformę Intela.

 

Najwazniejszym elementem komputera do gier jest karta graficzna i to raczej w nia powiniennes inwestowac. Wykorzystanie RAM’u w 94% nie powoduje zacinania sie gier. Dopiero kiedy zapotrzebowanie systemu na pamiec przekracza ilosc dostepnego RAM’u, zaczyna byc wykorzystywany plik wymiany i moga pojawiac sie spadki wydajnosci.

czasem gdy wyjdę z gry wyskakuje mi komunikat od windows czy ma zmienic kolory czy cos w tym stylu. ( chodzi prawdopodobnie o obniżenie jakości aby nie wcinało ram)

Czy dodatkowe 2gb czyli razem bede miał 6gb bedzie robić jakąś różnicę?

 

 

 

Ciężko powiedzieć na pewno nie więcej niż 1000zł

 

No i są 2 sprawy z tym związane:

1.Czy sli wchodzi w grę, jak tak na jaki czas… bo wiadomo co chwila wychodza gry ze komputer nadaje sie na smieci ;p

2.Czy warto inwestować grafikę w mój sprzęt? ja będąc laikiem widzę ze z nowościami mój zestw juz ledwo zipie a zmieniałem go w 2014 styczeń, z athlonxa x2 6000+ -.-

 

Ten komunikat nie ma nic wspolnego z wykorzystaniem RAM. Prawdopodobnie gra korzysta z innej, niz wybrana w systemie, glebi kolorow.

 

Niektore gry teoretycznie wymagaja 6GB RAM, ale zapewne na 4GB smigaja tak samo szybko (o ile daja sie uruchomic na 4GB).

 

Jezeli w grach brakuje klatek, to w pierwszej kolejnosci warto kupic lepsza karte graficzna, w drugiej wymienic procesor. Wydajnosc gier w glownej mierze zalezy od GPU.

cytat “Wydajnosc gier w glownej mierze zalezy od GPU.”

 

Pod warunkiem że słaby procek nie podcina grafiki. Mit o karcie graficznej jako głównego elementu wpływającego na wydajność w grze został już dawno obalony…

Do 1000zł to i z RAMEM dasz rade i do jakich gier ma byc ta karta jak cos to paczajj sb na coś od radeonów ja polecam R9 270 znajdz jakiegoś może akurat bo od zielonych nic dobrego chyba nie wezmiesz :> jak już to jakiegoś 660 ale nw jak to tam u nvidi z cenami 

pozdrawiam!!

 

Tu nie ma zadego mitu.

 

To karta graficzna jest obciazona w grach, w 100%. CPU przewaznie nie pracuje na pelnych obrotach.

 

Ok dzieki za wyjaśnienie. To po co, co nie które osoby kupują do gier 8gb albo i nawet 16gb -.-.To cięzki temat jest…myślałem nad rozwiazaniem sli na jakiś rok i wtedy jakis zestaw za 5tysi kupić. Bo chyba bez sensu wtapiać w ten sprzet grafike za 1000

 

 

Dzieki za odpowiedz, ale GF wole ;p

No tak tak GF lepszy ale i dużo droższy może lookaj na jakieś 750ti lub cuś takiego :D