Dodanie RAMu do laptopa ACER Aspire V Nitro VN7-572G-77KW

Hej,
posiadam laptopa ACER Aspire V Nitro VN7-572G-77KW.

Specyfikacje:
Procesor:
Intel Core i7-6500U
Karta graficzna:
Nvidia GeForce GTX 950M i Intel HD 520
Pamięć:
Samsung MZNLF128HCHP-00000 128GB SSD i WD Blue 2.5" 1TB HDD
RAM:
Hynix HMA41GS6AFR8N-TF 1x8GB

Chciałbym dokupić dodatkowy RAM i zastanawiam się czy 8GB czy 16GB.
Oto linki do tych kart:
8GB: www .esus-it.pl/product-pol-18571-Pamiec-RAM-8GB-ACER-Aspire-V-Nitro-7-572G-77KW-DDR4-2133MHz-SODIMM. html
16GB: www .esus-it.pl/product-pol-19076-Pamiec-RAM-16GB-ACER-Aspire-V-Nitro-7-572G-77KW-DDR4-2133MHz-SODIMM. html

Które połączenie będzie lepiej działało? 8GB+8GB czy 8GB+16GB
Czy w grach zyskam więcej FPS?
Czy stowrzy mi się dual channel jeżeli kości są innej marki?

Jeszcze mam pytanie, czy w tym modelu laptopa możliwa jest wymiana procesora i karty graficznej, czy są zlutowane do płyty głównej?
Model płyty głównej to: Aspire VN7-572G V1.05

Załączam zdjęcie specyfikacji mojej kości RAM:
[Zlecę] Dodanie RAMu do laptopa ACER Aspire V Nitro VN7-572G-77KW

Proszę o szybką pomoc

Lepiej dokupić drugie 8GB i mieć 16GB w dwóch kościach.
Jeżeli do 8GB dokupiłbyś 16GB miałbyś 32GB RAM ale wierz mi - taka ilość pamięci do niczego ci się nie przyda i będzie to przerost formy nad treścią. Dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będzie 8+8GB

W grach trochę zyskasz jak będziesz miał 2x8GB RAM. Będziesz miał wtedy synchroniczny dual channel. podniesie to trochę wydajność. gdybyś zdecydował się na układ 8GB+16GB miałbyś asynchroniczny dual channel. Jestem mniej wydajny niż synchroniczny.

Tak.

Wymiana tych podzespołów jest niemożliwa.

1 polubienie

Hej,
dzięki za odpowiedź :slight_smile:

24GB* ale rozumiem o co Ci chodziło

Zlutowane?

Mam jeszcze kilka pytań:
Czy kość, którą znalazłem będzie odpowiednia?:

Dlaczego, gdy wyłączam laptopa (zawsze zostawiam podpięty do ładowarki), to potem gdy go z powrotem włączam to muszę wyjmować i wkładać ładowarkę do kontaktu, aby zaczął się ładować? (zazwyczaj bateria naładowana jest na 100%, ale po zmianie ustawień baterii te 100% starcza na ~2h). Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Ostatnio wymieniałem zalaną klawiaturę i po wymianie w serwisie jeden z portów USB (jedyny po lewej stronie) przestał działać. Jak mogę sprawdzić co się z nim stało bez rozkręcania laptopa?

Czy poleciłbyś jakiś sposób na podkręcenie osiągów tego laptopa?

W grach uzyskuje średnio:
GTA V: ~50fps
CSGO: ~55fps
WoT: ~60fps
Phasmophobia: ~110fps
Fall Guys: ~50fps
Grid 2: ~60fps
Oczywiście wszystko na niskich/minimalnych ustawieniach. Słyszałem, że zmiana na najniższe ustawienia, nie zawsze zwiększa fps. Jednak Geforce Expierence zaleca mi optymalne ustawienia z kosmosu (np. GTA V na wysokich, co potem skutkuje 15-20fps). Czy po zwiększeniu RAMu ustawienia Geforce Expierence staną się słuszne?

Wymiana na inny.
Zamiana 1x8 gb Ram na 2x8 gb Ram da Ci zysk fps może rzędu 10%, czyli 60 fps zamiast 55 w CSGO. 80 czy 100 na tym nie będzie. Nigdy.

Teoretycznie możesz coś ugrać czyszcząc układ chłodzenia, laptopy zbijają wydajność przy przegrzewaniu, a tego pewnie nie analizowaeś nawet. Jednak zysk będzie pewno w sztukach, nie dziesiątkach fps.

1 polubienie

W zeszłym tygodniu byłem na konserwacji laptopa.

RAM zamierzam dokupić w Black Friday :stuck_out_tongue:

No nie analizowałem tego. Czy mógłbym to sprawdzić jakoś w systemie? Czy musiałbym zainstalować jakiś program?

Sprawdź średnią cen, bo możesz zapłacić więcej.

HW Info, 80-90 jest częste, przy 90-100 będzie zwykle zrzucał.

Nie rozumiem. Temperaturę mam sprawdzić tak po prostu, czy w jakimś programie/grze?

W grze, wtedy wszak obciążasz. :wink:

Tak, dokładnie. Można jedynie wymienić w serwisie gdyby któryś układ padł. Ale wtedy jest jedynie możliwość wymiany na taki sam układ a nie na lepszy. Lepszej grafiki czy procesora tutaj nie wymienisz.

Na 99% będzie odpowiednia. Ten 1% to zawsze niepewność czy będzie współgrała z tą którą masz już w laptopie. Wybrałeś jednak kość o identycznych parametrach jaką masz w swoim laptopie więc nie powinno być żadnych problemów.

Prawdopodobnie masz ustawioną “długą żywotność baterii” w BIOS lub aplikacji. Właściwie jest to takie zabezpieczenie, które nie pozwala “przeładować” baterii w sytuacji gdy laptop jest podłączony non stop do sieci elektrycznej. Ja bym się tym nie przejmował tylko do tego przyzwyczaił.

Po prostu pewnie podczas zalania poszło spięcie i go spaliło. Sam raczej nic z tym nie zrobisz. Można wymienić cały port USB w serwisie. A jeżeli nie chcesz tego robić możesz kupić HUBa USB i wpiąć go do prawidłowo działającego portu.

1 polubienie

Po dodaniu RAMu:
GTA V: ~65fps
CSGO: ~100fps
WoT: ~90fps
Phasmophobia: ~130fps
Fall Guys: ~60fps
Grid 2: ~120fps
(wyłączyłem synchronizację pionową, więc wyniki mogą być tak zróżnicowane niż przed dodaniem)

Sam laptop działa o wiele szybciej.
Dziękuję za pomoc.