Dodanie RAM'u unieważni gwarancję?

Witam,

Rozważam dołożenie RAM’u do mojego komputera i chciałbym Was zapytać czy stracę przez to gwarancję na komputer?

Jeśli nie ma plomb na komputerze, to nie stracisz gwarancji na komputer.

 

Bardzo rzadko się zdarza, że komputery są plombowane - sprawdź czy nie ma stickera na ściance obudowy i dodaj. Sprawdź tylko, aby dodać odpowiedni moduł.

Ok, dziękuję, stickera nie ma. Odpowiedni model - DDR3 ta sama częstotliwość to jedyne wymagania? (płyta głowna oczywiście przyjmie, sprawdzałem)

A naklejka, to nie plomba :mrgreen: :razz: :grin: Bachus zastanawia mnie dlaczego użyłeś słowa sticker, jeśli mamy polski odpowiednik jak naklejka.

Przeciwnie. Bardzo często zdarza się, że gotowe składaki z marketów są oplombowanie, a tych sprzedaje się najwięcej w skali rynku.

 

A sticker (naklejka) to nie to samo co plomba.

Nie jest plomba ??  :shock: Sticker trwale łączy się z podłożem uniemożliwiając zdjęcie bez uszkodzenia, co pozwala wykorzystać go w charakterze plomby gwarancyjnej. Zależnie od rodzaju zastosowanej folii, samodestrukcja przy próbie odklejenia stickera będzie ulegała zniszczeniu w określony sposób dla danej foli. 

Ale chodzi o zastosowanie - naklejek używa się głównie do oznaczania licencji w zestawach OEM.

Na wielu swoich konsolach spotkałem nalepki na jednym sprzęcie sklep zrobił plomby z plasteliny (tam, gdzie były śruby i zrobił jakiś swój znak) W obecnym komputerze sam komputer informuje, że była zdjęta obudowa.

To  tylko opcja, którą  sobie można samemu  wyłączyć w Biosie.

Gdyby kolega nie pokazał mi nie pokazał tej opcji, to nie wiedziałbym o niej.